Fryderyki

i

Autor: Mateusz Grochocki/DDTVN/East News

Quiz

Fryderyki to najważniejsze nagrody muzyczne w Polsce. Czy wszystko o nich wiesz? Sprawdź się w naszym quizie

W tym roku zaplanowano już trzydziestą edycję Fryderyków. To chyba najlepsza okazja, aby ten nadchodzący jubileusz uświetnić quizem o historii tych muzycznych nagród. Zwłaszcza, że przez te trzy dekady działo się naprawdę sporo.

Quiz o Fryderykach. Uzyskasz 10/10?

Fryderyki zbliżają się wielkimi krokami. Tegoroczna gala ponownie odbędzie się na Śląsku. Nagrody zostaną przyznane 22 marca w PreZero Arenie Gliwice. Jubileuszowa, trzydziesta już, odsłona Fryderyków będzie otwarta dla publiczności. 

Nie tak dawno poznaliśmy wszystkich nominowanych, którzy powalczą o statuetki w tym roku. Niewątpliwie królem polowania został Vito Bambino, który będzie walczył o triumf w aż ośmiu kategoriach. Z kolei po pięć nominacji otrzymali Daria Zawiałow, sanah, Hania Rani, Lech Janerka i Mrozu.

Nie da się ukryć, że nadchodząca gala to idealny moment, aby sprawdzić swoją wiedzę z długiej historii tych nagród. Przypomnijmy, że Fryderyki są przyznawane od 1995 roku. Za wybór laureatów odpowiada, od lat, Akademia Fonograficzna w skład, której wchodzi ponad 1000 artystów, dziennikarzy muzycznych i innych osób z polskiej branży fonograficznej. Statuetka, która jest obecnie wręczana, została z kolei zaprojektowana w 1996 roku. To dzieło Doroty Dziekiewicz-Pilich. Wspomniana statuetka jest wzorowana na postaci męża artystki, Marcina Pilicha. Tyle tytułem wstępu. 

Tymczasem zapraszamy Was do rozwiązania naszego quizu:

Quiz o Fryderykach. Jak dobrze znasz historię tych nagród muzycznych?

Pytanie 1 z 10
Na przestrzeni lat gale odbywały się w różnych miejscach. Które z nich było najwięcej razy gospodarzem Fryderyków?