Freddie Mercury zdradził dawniej, z jakimi postaciami chciałby móc porozmawiać. Muzyk postawił na nieodżałowanego artystę

i

Autor: Materiały prasowe Freddie Mercury zdradził, z kim chciałby porozmawiać, gdyby miał taką okazję

Freddie Mercury zdradził dawniej, z jakimi postaciami chciałby móc porozmawiać. Muzyk postawił na nieodżałowanego artystę

2023-01-17 12:18

W tym roku miną trzydzieści dwa lata od śmierci Freddiego Mercury'ego. Choć uwielbianego wokalisty nie ma już wśród nas, to w sieci znaleźć można liczne materiały archiwalne z jego udziałem. Na Twitterze popularnością cieszy się teraz fragment wywiadu dla MTV News, w którym artysta zdradził, z jakimi słynnymi postaciami chciałby porozmawiać, gdy miał taką możliwość.

W tym roku miną już trzydzieści dwa lata od śmierci Freddiego Mercury'ego. Uwielbiany przez fanów na całym świecie wokalista zespołu Queen zmarł 24 listopada 1991 roku w swoim domu w Londynie w wieku zaledwie 45 lat. Artysta od lat zmagał się z wirusem HIV, a w latach 80. zdiagnozowano u niego AIDS. Ostatnie lata życia nie była dla Freddiego łatwe - tracił on siły, zmieniał się jego wygląd, muzyk cierpiał na brak apetytu, przez co znacznie schudł, zmagał się on także z wielkim bólem. Muzyk pokazał się publicznie po raz ostatni w 1990 roku, a plotki, jakoby zmagał się on z AIDS przybierały na sile. Mercury do samego końca jednak nie zdecydował się potwierdzić tych wieści - zrobił to dopiero 23 listopada 1991 roku w oświadczeniu, przesłanym do mediów, na dzień przed swoją śmiercią. Freddie Mercury zmarł na grzybicze zapalenie płuc, spowodowane osłabieniem, będące efektem AIDS, a jego odejście zasmuciło fanów na całym świecie. 

Freddie Mercury zdradził dawniej, z jakimi postaciami chciałby móc porozmawiać

Choć artysty nie ma już z nami, to w sieci znaleźć można liczne materiały archiwalne z jego udziałem: zdjęcia, teledyski, nagrania z występów na żywo, czy też fragmenty wywiadów. Na Twitterze teraz sporą popularność robi krótki fragment, przedstawiający rozmowę Freddiego dla MTV News. W wywiadzie z 1984 roku artysta został zapytany o to, z jaką słynną postacią, żyjącą lub nie, chciałby móc porozmawiać, gdyby miał taką możliwość. Mercury bez wahania odpowiedział, że bardzo chciałby poznać i móc porozmawiać z Johnem Lennonem. Legendarny artysta, były Beatles, zmarł w 1980 roku, a więc na cztery lata przed tą rozmową. Jeśli zaś chodzi o postaci historyczne, Freddie powiedział, że zawsze marzył o tym, by poznać Marię Antoninę, czyli francuską Królową, ściętą za zdradę stanu w 1793 roku. Zapytany o czym, by z nią rozmawiał, artysta od razu wykrzyknął "klejnoty".

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Żyjący czy martwy, jedyną osobą, którą chciałbym poznać, jest John Lennon. Ubóstwiałem go. Zawsze uważałam, że był niezwykle piękną istotą ludzką i ze smutkiem stwierdzam, że nie miałam okazji go poznać. Jest tym jedynym - odpowiedział Freddie.