Freddie Mercury dawniej wskazał utwór Queen, który sprawił, że zespół był bliżej niż kiedykolwiek wcześniej

i

Autor: Materiały prasowe Który utwór Queen najlepiej spajał zespół według Freddiego Mercury'ego?

Freddie Mercury dawniej wskazał utwór Queen, który sprawił, że zespół był bliżej niż kiedykolwiek wcześniej

2022-11-15 12:34

Już w piątek 18 listopada do sprzedaży trafi wyjątkowy boks zespołu Queen. Mowa o specjalnym wydaniu kultowego albumu "The Miracle", który miał swoją premierę w 1989 roku. Jednym z elementów promocji projektu jest przywrócenie nagrań z serii "Queen The Greatest". W udostępnionym w serwisie YouTube wideo, przedstawiającym kulisy nagrań "The Miracle" pojawia się wypowiedź Freddiego Mercury'ego. Nie żyjący muzyk wskazał utwór Queen, który sprawił, że zespół był bliżej niż kiedykolwiek wcześniej.

22 maja 1989 roku ukazał się trzynasty album studyjny grupy Queen. Płyta została zatytułowana The Miracle, a jej nagrania rozpoczęły się w 1988 roku. Zespół stawił się na nie tuż po trudnych doświadczeniach - Brian May był świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną, pod koniec kwietnia 1987 roku zaś u Freddiego Mercury'ego zdiagnozowano AIDS. Krążek kontynuował pop-rockowe brzmienie, które zespół zaprezentował na A Kind of Magic i osiągnął sukces na całym świecie. The Miracle przez wielu uważany jest za najlepsze wydawnictwo Queen z lat 80. Album dotarł na szczyt list sprzedaży w Wielkiej Brytanii i wielu innych europejskich rynkach, a w USA zdobył status złotej płyty. Wydawnictwo promowało w sumie pięć singli, w tym mające dziś status kultowych I Want It All Breakthru.

Niepublikowany dotąd utwór "Face It Alone" osiągnął sukces na całym świecie

Latem tego roku, podczas Platynowego Jubileuszu Królowej Elżbiety, Brian May i Roger Taylor udzielili wywiadu, w którym zdradzili, że zespołowi techników udało się odratować taśmę z niewydanym wcześniej utworem, w którym pojawia się wokal Freddiego Mercury'ego. Kompozycja zatytułowana Face It Alone miała swoją premierę w połowie października i natychmiast spotkała się z gorącym przyjęciem fanów i krytyków.

Queen - najlepsze występy na żywo legendarnego zespołu / Eska Rock

Freddie Mercury dawniej wskazał utwór Queen, który sprawił, że zespół był bliżej niż kiedykolwiek wcześniej

Jednym z elementów promocji nadchodzącego Queen The Miracle Collector’s Edition jest przywrócenie nagrań z serii "Queen The Greatest". W udostępnionym w serwisie YouTube wideo, przedstawiającym kulisy nagrań The Miracle członkowie Queen opowiadają o procesie nagrań ich trzynastej płyty, mówią o trzy letniej przerwie od wydania poprzedniego albumu, co John Deacon określił jako "bardzo odświeżający czas w karierze zespołu". Wszyscy zgodnie twierdzą także, że rok w studio był jednym z najlepszych chwil, jakie razem spędzili. W opublikowanym wideo pojawia się także nagranie wypowiedzi Freddiego, który wskazał, że dla niego to utwór The Miracle był tym, który sprawił, że zespół był bliżej siebie, niż kiedykolwiek wcześniej. Wszystko to ze względu na wspólne tworzenie tekstu kompozycji - proces ten miał bardzo dobry wpływ na wszystkich członków grupy.

Queen - jak dobrze znasz historię legendarnego zespołu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W ramach prac nad jakim albumem został nagrany najnowszy singiel grupy, "Face It Alone"?