DIIV i Fred Durst w jednym teledysku

i

Autor: mat. prasowe, Wikimedia Commons/ECarterSterling

Wiadomości

Fred Durst w teledysku zespołu DIIV. Wokalista Limp Bizkit wystąpił w niecodziennym stroju

Amerykańska formacja DIIV przygotowuje się do wydania kolejnego studyjnego albumu. W ramach promocji muzycy zaprezentowali nowy teledysk, w którym... występuje sam Fred Durst, lider Limp Bizkit. Wokalista, co ciekawe, wystąpił w dość niecodziennym stroju, który przykuwa uwagę.

Nowy teledysk od DIIV. Gościnnie wystąpił Fred Durst

W 2022 roku zagrali na głównej scenie OFF Festivalu w Katowicach. Teraz powracają z nowym albumem, pierwszym od 2019 roku. Mowa oczywiście o formacji DIIV, która zapowiedziała, że 24 maja premierę będzie miał krążek zatytułowany "Frog in Boiling Water". 

Amerykański zespół shoegaze'owy udostępnił ostatnio w sieci teledysk do utworu "Brown Paper Bag". Nie da się ukryć, że nie jest to zwyczajny wideoklip, który nie zostaje w głowie. 

Teledysk przedstawia muzyków z Brooklynu, którzy występują na... fałszywym planie kultowego programu "Saturday Night Live". Zanim jednak grupa zaczyna grać, zostaje przedstawiona przez samego Freda Dursta, wokalistę Limp Bizkit. 

Panie i panowie… DIIV – mówi, po prostu, Durst. Sama wypowiedź może nie jest efektowna, ale strój, w którym wystąpił artysta już tak. Lider Limp Bizkit postawił bowiem na pomarańczową czapkę, okulary przeciwsłoneczne i odblaskową kurtkę, w której spokojnie mógłby pracować jako robotnik drogowy. 

Zresztą zobaczcie sami: 

W sieci, a konkretnie na koncie instagramowym zespołu, pojawiła się także inna zapowiedź. 

Witam wszystkich w świecie telewizji, streamingu czy gdziekolwiek indziej. Nazywam się Fred Durst i w tym tygodniu poprowadzę "Saturday Night Lies" z gościem muzycznym DIIV, – to znaczy z dwoma "ja". W hot-dogu jest żaba, jeśli wiesz, co mówię. Międzywymiarowy czy też nie, nie wiem: jestem cholernym kosmicznym władcą piorunów i jestem tutaj, aby zaprezentować Wam najlepsze przedstawienie, jakie kiedykolwiek widzieliście, a ci goście są źli. Czekajcie na dalsze informacje – powiedział, dość niespójnie, wokalista LB. 

DIIV. Najważniejsze informacje o zespole

Formacja powstała w 2011 roku. W skład DIIV wchodzą obecnie: Zachary Cole Smith (wokalista i gitarzysta), Andrew Bailey (gitarzysta), Colin Caulfield (basista i wokalista) oraz Ben Newman (perkusista). Zadebiutowali w 2012 roku albumem "Oshin". Nadchodząca ich płyta będzie czwartą w dorobku. Na "Frog in Boiling Water" znajdziemy 10 premierowych utworów. Oto tracklista:

  1. In Amber
  2. Brown Paper Bag
  3. Raining on Your Pillow
  4. Frog in Boiling Water
  5. Everyone Out
  6. Reflected
  7. Somber the Drums
  8. Little Birds
  9. Soul-net
  10. Fender on the Freeway
Nowy album DIIV

i

Autor: mat. prasowe

Tytuł albumu nawiązuje do powieści Daniela Quinna "The Story of B." z 1996 roku. Muzycy DIIV natomiast dodawali:

Jeśli wrzucisz żabę do garnka z wrzącą wodą, będzie ona oczywiście rozpaczliwie próbowała się z niej wydostać. Ale, jeśli delikatnie umieścisz ją w garnku z letnią wodą i zmniejszysz ogień do minimum, zapadnie w spokojne odrętwienie. Zupełnie, jak my podczas gorącej kąpieli. Po chwili, z uśmiechem na twarzy, bez oporu pozwoli się ugotować na śmierć. Ta metafora dotyczy powolnego, chorego i przytłaczająco banalnego upadku społeczeństwa w schyłkowej fazie kapitalizmu. Dotyczy brutalnej rzeczywistości, którą być może zaczęliśmy akceptować jako normalną. To wrząca woda, a my jesteśmy żabami. Album jest, mniej więcej, zbiorem migawek, które przedstawiają różne punkty widzenia na współczesną sytuację. Naszym zdaniem podkreślają one, jak wygląda ten upadek, a dokładniej, jakie to uczucie.

QUIZ: Jak dobrze znasz się na nu metalu? To pytania dla prawdziwych znawców tematu!

Pytanie 1 z 10
1. Słynny statyw mikrofonowy Jonathana Davisa z KORN zaprojektował: