Foo Fighters zastępuje Panterę w składzie Rock Am Ring i Rock Im Park! To zapowiedź innych koncertów w Europie?

i

Autor: Materiały prasowe Foo Fighters zagrają w Europie w 2023 roku!

Foo Fighters zastępuje Panterę w składzie Rock Am Ring i Rock Im Park! To zapowiedź innych koncertów w Europie?

2023-01-26 12:49

Wciąż nie milkną echa w związku z odwołaniem już trzech koncertów Pantery, jakie ta miała zagrać w Europie. Fani nie ukrywają swojego wzburzenia decyzją organizatorów, twierdząc, że mamy tu do czynienia z mechanizmami tzw. "cancel culture". Być może nastroje te ostudzi fakt, iż jako zastępca Pantery ogłoszony został zespół Foo Fighters!

Tematem numer jeden tego tygodnia w świecie rockowym jest fakt odwołania już trzech występów Pantery na terenie Europy. Legenda metalu powróciła po ponad dwudziestu latach, z Zakkiem Wylde Charliem Benante, zastępujących nieżyjących braci Abbott. Pierwsze koncerty zespołu zostały przyjęte z dużym entuzjazmem, nikt jednak nie spodziewał się, że na trasie pojawią się przeszkody. W poniedziałek 23 stycznia organizatorzy Rock Am Ring i Rock Im Park ogłosili, że idąc za głosem swojej publiki, zdecydowali się odwołać oba zaplanowane występy grupy. Tym samym tropem poszły osoby odpowiedzialne za organizację pokazu formacji w Austrii. Choć oficjalne powody nie zostały podane do opinii publicznej, to nieoficjalnie wskazuje się, że powodem jest zachowanie i słowa Phila Anselmo - wokaliście  zarzucono wykonywanie w 2016 roku na scenie salutu rzymskiego i wykrzykiwanie rasistowskich haseł. 

Foo Fighters za Panterę!

Wiemy już, kto uzupełni line-up popularnych festiwali - będzie to inna legenda mocnego grania, zespół Foo Fighters. Są to równocześnie pierwsze ogłoszone występy formacji na terenie Europy, w ramach zapowiedzianego pod koniec 2022 roku powrotu na scenę. W opublikowanym w Sylwestra oświadczeniu grupa, na czele której stoi Dave Grohl, potwierdziła, że zamierza kontynuować działalność, pomimo śmierci długoletniego perkusisty Taylora Hawkinsa. Czy to oznacza, że zespół zagra w Europie w okresie letnim więcej koncertów? Tego najpewniej dowiemy się niebawem!

Muzyka rockowa lat 90-tych - zagranica. Kultowe krążki z tego okresu