Foo Fighters powrócił na scenę! Co działo się na

i

Autor: FR25496 AP/Associated Press/East News Co działo się na powrotnym koncercie Foo Fighters?

Foo Fighters powrócił na scenę! Co działo się na pierwszym koncercie z Joshem Freesem?

2023-05-25 10:02

W środę 24 maja miał miejsce bardzo wyczekiwany, pierwszy od ponad roku regularny koncert Foo Fighters. Zespół powrócił na sceny po tragicznej śmierci perkusisty, Taylora Hawkinsa, a swój debiut za bębnami zaliczył nowy muzyk koncertowy formacji, Josh Freese. Jak prezentował się występ, a szczególnie jego setlista?

Zespół Foo Fighters na dobre rozpoczął nowy rozdział w swojej historii. Formacja podjęła się kontynuacji działalności po śmierci wieloletniego perkusisty, Taylora Hawkinsa, już za chwilę, w piątek 2 czerwca, wyda swój najnowszy, jedenasty album studyjny. Nim jednak dojdzie do premiery But Here We Are, grupa powróciła do koncertowania. Małą namiastką tego była już transmisja przygotowań do występów, która odbyła się w niedzielę 21 maja. Panowie nie tylko zdradzili podczas niej, że dołącza do nich jako perkusista Josh Freese, ale też zagrali kilka numerów na żywo. Teraz formacja powróciła na sceny z pierwszym pełnym występem, zarówno od momentu śmierci Taylora, jak i z udziałem Josha.

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Foo Fighters na pierwszym koncercie po śmierci Hawkinsa i z udziałem Freese'a

Występ odbył się w środę 24 maja w Gilford w stanie New Hampshire i jest pierwszym z całej serii, które zespół zagra do listopada. Formacja stanęła na wysokości zadania, prezentując imponujący set, na który złożyło się aż dwadzieścia jeden utworów! Jeśli chodzi o nadchodzące wydawnictwo, fani usłyszeli wydane już jako single Rescued Under You, oraz premierowy Nothing At All. Na scenie gościnnie pojawiła się też córka Dave'a, Violet Grohl, która zaśpiewała z ojcem numer Shame Shame  z poprzedniego albumu Foo Fighters. Sam występ był bardzo energetyczny, fani dobrze oceniają także debiut Josha. Poniżej pełna setlista występu i kilka nagrań.

Foo Fighters - setlista z występu 24 maja

 1. Rescued
 2. Walk
 3. No Son of Mine
 4. Learn to Fly
 5. Times Like These
 6. Under You
 7. The Pretender
 8. But Here We Are
 9. Breakout
 10. The Sky Is A Neighbourhood
 11. My Hero
 12. This Is A Call
 13. All My Life
 14. Nothing At All
 15. Shame Shame
 16. These Days
 17. Cold Day In The Sun
 18. Monkey Wrench
 19. Best of You
 20. Aurora
 21. Everlong