Foo Fighters - kto będzie grał na perkusji na trasie zespołu?

i

Autor: Materiały prasowe To on będzie grał z Foo Fighters!

Foo Fighters - oto NOWY PERKUSISTA koncertowy zespołu! Fani nie kryją zaskoczenia!

2023-05-21 22:41

Foo Fighters powraca na sceny i na rynek z nowym albumem nieco ponad rok po śmierci nieodżałowanego perkusisty Taylora Hawkinsa. Od samego początku kwestią najbardziej zastanawiającą było to, kto zasiądzie za perkusją podczas nadchodzących występów. Wszystko jest już jasne! To właśnie ON będzie grał teraz z Foo Fighters!

W niedzielę 21 maja, punktualnie o godzinie 21:00 czasu polskiego wystartowała transmisja koncertu Foo Fighters. Panowie przygotowali specjalne wydarzenie dosłownie na trzy dni przed rozpoczęciem światowej trasy koncertowej, pierwszej od momentu niespodziewanej śmierci wieloletniego perkusisty, Taylora Hawkinsa. Już w ubiegłym miesiącu grupa ogłosiła, że powrót wiąże się z wydaniem nowego albumu. But Here We Are ujrzy światło dzienne już 2 czerwca, nim jednak tak się stanie, formacja rozpocznie sezon koncertowy. Fani od dnia ogłoszenia pierwszego pokazu zachodzili w głowę, kto zasiądzie za perkusją nadchodzących koncertów - wszystko jest już jasne!

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

To ON będzie grał z Foo Fighters!

Jednym z elementów transmisji było ogłoszenie tej kluczowej informacji. Panowie początkowo nieco bawili się z fanami - najpierw do słynnego Studio 606 wszedł Chad Smith, chwilę po nim zaś Tommy Lee, a kolejno Danny Carey z grupy Tool. Po chwili jednak w kamerze pojawił się Josh Freese, pytając: "Chłopaki, nie wiem, może byśmy już zagrali piosenkę, albo dwie?". Stało się jasne, że to właśnie on będzie od teraz wspierać Foo Fighters w nadchodzących koncertach!

Josh Freese to jeden z najbardziej szanowanych perkusistów sesyjnych. Jest on członkiem zespołów Vandals i Devo, grał także w takich formacjach, jak Guns N' Roses, A Perfect Circle, Nine Inch Nails, Weezer, występował również z Paramore i Stingiem. Freese od samego początku był podawany w gronie nazwisk osób, które mogą zastąpić Hawkinsa w Foo Fighters, był on także jednym z perkusistów, występujących podczas tribute koncertów dla zmarłego.

Foo Fighters - "Prepering Music For Concerts" setlista

Jak prezentowała się setlista tego wyjątkowego pokazu? Nie zabrakło na niej najnowszych singli - Rescued Under You, które w ten sposób zaliczyły swój światowy debiut na żywo. Fani usłyszeli także, po raz pierwszy utwór Nothing At All, który także znajdzie się na nadchodzącym Bute Here We Are. Poniżej pełna setlista (wydarzenie było stosunkowo krótkie, trwało godzinę):

  1. All My Life
  2. Rescued
  3. No Son of Mine (z riffem Paranoid Black Sabbath w środku)
  4. Under You
  5. Workin' for a Livin' (Huey Lewis and the News cover) (Jam)
  6. The Sky Is a Neighborhood
  7. Nothing At All (Nowość)
  8. Monkey Wrench (Dave zapomniał słów w drugim wersie)
  9. Aurora

Nagranie z występu jest dostępne do obejrzenia jeszcze do środy 24 maja pod linkiem.