Florence + The Machine coveruje utwór „Just A Girl” No Doubt!

i

Autor: Materiały prasowe Florence + The Machine coveruje „Just A Girl” do drugiego sezonu „Yellowjackets”

Florence + The Machine coveruje utwór „Just A Girl” No Doubt!

2023-03-10 15:10

Oficjalny zwiastun drugiego sezonu „Yellowjackets” z pewnością ucieszył fanów produkcji, jednak to także ważny czas dla fanów Florence + The Machine. Artystka nagrała cover kultowej piosenki No Doubt z 1995 roku, specjalnie na potrzeby wielkiego hitu stacji Showtime.

Cover „Just a Girl” został wyprodukowany przez samą Florence Welch oraz Marka Bowena (IDLES). Amerykańska premiera drugiego sezonu „Yellowjackets” będzie mieć miejsce już 24 marca. Serial trafi do Polski nieco później. Pierwszy sezon jest dostępny w CANAL+.

„Yellowjackets” otrzymało rzadki wynik 100% na Rotten Tomatoes oraz aż siedem nominacji do nagrody Emmy. Tygodniowo oglądało go średnio ponad 5 milionów widzów, co czyni go drugim najchętniej oglądanym serialem Showtime.

Twórcy serialu przewidzieli, że tylko Florence + The Machine jest w stanie podołać coverowi „Just A Girl”. Zresztą nie bez powodu:

Jestem ogromną fanką „Yellowjackets” i lat 90. w muzyce. Zwłaszcza ta piosenka miała na mnie ogromny wpływ, gdy dorastałam. Niezmiernie się ucieszyłam, gdy poproszono mnie o zinterpretowanie jej w „głęboko niepokojący” sposób na potrzeby serialu. Staraliśmy się dodać elementy horroru, aby pasowała do klimatu serialu. Dla kogoś, kogo pierwszą muzyczną miłością były pop punk i Gwen Stefani, była to wymarzona praca – zdradza Florence Welch.

Najlepsze wokalistki rockowe - zagranica

O czym jest serial "Yellowjackets"?

Serial „Yellowjackets” został stworzony przez Ashley Lyle i Barta Nickersona („Narcos”). Produkcja opowiada historię żeńskiej drużyny utalentowanych piłkarek. W drodze na zawody, ich samolot rozbija się w dziczy Ontario. Licealistki muszą przetrwać w arcytrudnych warunkach. Po 25 latach przyjdzie im raz jeszcze stawić czoła mrocznym wydarzeniom z przeszłości. Rozgrywający się na dwóch płaszczyznach czasowych serial z pogranicza opowieści survivalowej, horroru psychologicznego oraz dramatu o dojrzewaniu powraca z drugim sezonem.

Minęły dwa miesiące, odkąd Shauna poróżniła się z Jackie. W obliczu pogłębiającego się głodu i strachu, napięcie w grupie tylko się pogarsza. Zima jest coraz trudniejsza, a dziewczyny przestają sobie radzić. Zagrożone ciemnością – i nawiedzającymi je wspomnieniami w teraźniejszości – zmuszone są do podjęcia okrutnych decyzji. Odkrywają przerażającą prawdę o tym, co oznacza przetrwanie i co są gotowe poświęcić, aby pozostać przy życiu.

W obsadzie znajdują się Melanie Lynskey, Juliette Lewis, Christina Ricci, Tawny Cypress, Ella Purnell, Samantha Hanratty, Sophie Thatcher, Sophie Nélisse, Jasmin Savoy Brown, Courtney Eaton, Liv Hewson, Steven Krueger, Warren Kole i Kevin Alves. W drugim sezonie dołączyli taże Lauren Ambrose, Simone Kessell oraz (gościnnie) Elijah Wood.