Fleetwood Mac nie mają sobie równych! Legendarny album zespołu najlepiej sprzedającym się winylem w trzech różnych dekadach!

i

Autor: Universal Archive/UIG Art and History/East News Oto najlepiej sprzedające się winyle w latach 70., 80. i 90.

muzyczne wiadomości

Fleetwood Mac nie mają sobie równych! Legendarny album zespołu najlepiej sprzedającym się winylem w trzech różnych dekadach!

2024-05-03 14:01

Official Charts Company, czyli przedsiębiorstwo, odpowiadające m.in. za publikację oficjalnej listy przebojów w Wielkiej Brytanii, właśnie przedstawiło raport, w którym zaprezentowało listę najlepiej sprzedających się albumów w wydaniu na winylu w latach 70., 80. i 90. Na samym szczycie znalazła się grupa Fleetwood Mac!

Winyle wracają i dziś już raczej mało kto ma wobec tego jakiekolwiek wątpliwości. Nośnik, który był szczególnie popularny raczej w dawnych latach, ponownie cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem, a każdy mogący sobie na to pozwolić artystka, artysta czy zespół wydaje swoje nowe projekty również na winylu. Coraz częściej również obserwuje się też proces kierowania do sprzedaży płyt, które do tej pory na "czarnym krążku" nie wyszły.

Jakie wydawnictwa jednak cieszyły się największym zainteresowaniem w czasach, gdy winyl był jeszcze po prostu formatem szeroko spotykanym? Które albumy LP sprzedawały się najlepiej w latach 70., 80. i 90.?

Fleetwood Mac - najsłynniejsze kompozycje legendy pop rockowego grania

Oto najlepiej sprzedające się winyle w latach 1970-1999

Raport na ten temat stworzyło Official Charts Company. Wynika z niego, że legenda pop-rockowo-folkowego grania, Fleetwood Mac nie ma sobie równych. To właśnie ich zupełnie legendarny album Rumours znalazł się na szczycie zestawienia najlepiej sprzedającym się płyt winylowych w latach 1970-1999! Równie pięknie wyglądają pozostałe miejsca TOP5 podsumowania: druga pozycja należy do The Dark Side of the Moon Pink Floydów, a kolejne to odpowiednio Nevermind Nirvany, (What's The Story) Morning Glory grupy Oasis i słynna kompilacja Queen, czyli Greatest Hits. Na pierwszych czterdziestu miejscach raportu znalazły się również wydawnictwa m.in. ABBY, Davida Bowie, Joy Division czy Radiohead.

Pełen raport dostępny jest TU.

Oto 10 najlepszych zespołów rockowych: