Flea i ojciec Johna Frusciante w wyjątkowym duecie! Tak się bawią za kulisami trasy!

i

Autor: ANGELA WEISS/AFP/East News Tak wyglądają kulisy trasy Red Hot Chili Peppers!

Flea i ojciec Johna Frusciante w wyjątkowym duecie! Tak się bawią za kulisami trasy!

2023-05-25 14:58

Zespół Red Hot Chili Peppers jest obecnie w trakcie światowej trasy koncertowej. Już w czerwcu formacja rozpocznie europejską część serii występów - chwilę po pokazie w Holandii legenda zawita do Warszawy, by w naszym kraju zaprezentować największe przeboje i materiał z nowych dwóch płyt. A jak wygląda takie życie w trasie? Wygląda na to, że fajnie!

Zespół Red Hot Chili Peppers ma za sobą świetny rok. Formacja wydała w 2022 aż dwa - i to podwójne! - albumy: Unlimited Love Return of the Dream Canteen. Jeszcze przed premierą pierwszego z nich grupa ogłosiła, że wyrusza w światową trasę koncertową, w której udział weźmie także John Frusciante, który po 10 latach ponownie powrócił do składu. Koncertowa mapa "czerwonych papryczek" znacznie się powiększyła na jesieni, chwilę po wydaniu Return of the Dream Canteen. Tym razem wydarzenie objęło swoim zakresem także Polskę - legenda funk rocka zagra w naszym kraju już 21 czerwca na PGE Narodowym. 

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”

Zabawa za kulisami koncertów Red Hot Chili Peppers!

A co się dzieje za kulisami takiej trasy? Jak krótkie, wolne chwile zajmują sobie członkowie zespołu, ich rodziny i ekipa? Pewną formą odpowiedzi na to pytanie jest nagranie, które znalazło się na oficjalnym Instagramie Red Hot Chili Peppers. Krótkie wideo przedstawia basistę zespołu, Flea grającego na trąbce. Smaczkiem jest jednak fakt, że muzykowi towarzyszy... John Frusciante Senior! Ojciec gitarzysty "czerwonych papryczek" początkowo kształcił się w słynnym Juilliard na pianistę, ostatecznie jednak został sędzią. Jak widać, muzyka nigdy z człowieka nie wychodzi - sprawdźcie urocze nagranie!