Five Finger Death Punch

i

Autor: 0000554/Reporter

Five Finger Death Punch zaangażował się w kampanię społeczną. Chodzi o bezdomność młodych

2023-11-02 13:35

Amerykańska grupa już nie pierwszy raz stara się wykorzystywać swoją pozycję do zwracania uwagi na ważne problemy oraz próbę ich rozwiązania. Część dochodów z najbliższej trasy koncertowej ma zostać przeznaczona dla Covenant House, czyli specjalnych schronisk zapewniających schronienie, opiekę, jedzenie, edukację, a nawet pomoc w znalezieniu pracy młodym bezdomnym oraz ofiarom handlu ludźmi.

Sytuacja, w której tracisz dom i wszystko co masz wcale nie musi być zupełną fikcją. Wiele młodych osób na całym świecie dotyka taki kryzys z różnych powodów. Wśród nich mogą być dramaty finansowe, konieczność ucieczki z domu, a czasem jest to efekt działalności handlarzy ludźmi, wykorzystujących i porzucających swoje ofiary bez środków do życia. Trudno zatem nie kibicować takim inicjatywom, które starają się pomóc takim osobom wrócić na drogę do spokojnego i bezpiecznego życia.

Five Finger Death Punch to obecnie jeden z najpopularniejszych w USA zespołów metalowych. Ich koncerty przyciągają dziesiątki tysięcy fanów, nagrania sprzedają się w multiplatynowych nakładach. Zatem informacja, że podzielą się częścią zysku z trasy koncertowej nie oznacza małej, symbolicznej cegiełki, tylko poważny finansowy zastrzyk dla Covenant House.

- Jesteśmy ogromnie wdzięczni zespołowi oraz całej ich ekipie za wsparcie młodych ludzi, którzy korzystają z Covenant House – powiedział szef organizacji Bill Bedrossian, którego cytuje Blabbermouth – To jasne, że bezdomność młodych, opieka zastępcza oraz handel ludźmi to tematy, które zespół traktuje osobiście. Korzsystając z ich głosu możemy zwrócić uwagę na te tematy szerokiej społeczności. Wiele osób skorzysta ze wiedzy o istnieniu takiej pomocy jak Covenant House.

FFDP już wcześniej angażowali się w akcje społeczne. Wspierali amerykańskich weteranów, strażaków oraz obywatelskie służby reagowania kryzysowego.

Artystki i artyści rockowi, którzy odeszli w ciągu ostatniego roku