Figo i Samogony

i

Autor: Materiały prasowe

Figo i Samogony prezentują kolejny singiel! Do sieci trafił numer ''Kiedyś cię znajdę''

2023-03-17 10:04

Piotr "Figo" Połać, znany jest głównie z projektu Bracia Figo Fagot, jednak jego działalność muzyczna to nie tylko wesoły duet muzyczny. Artysta realizuje teraz spin-off projekt – Figo i Samogony, który estetyką odwołuje się do twórczości BFF. Na koncie projektu są już single ‘Miki Maus’ oraz ‘Erotyczne Pif-Paf’, a teraz do tego zestawu dołączył numer ''Kiedyś cię znajdę'', który ma pewnego rodzaju, drugie dno.

Figo i Samogony to rozwinięcie współpracy, którą zapoczątkował utwór „Nie zaufam nigdy już” nagrany w 2020 roku. Jest to nowa odsłona satyrycznej i popularnej formuły sztuki obserwacyjnej, której Piotr Połać jest prawdziwym wirtuozem, a którą kochają miliony.

Jeżeli jesteście fanami estetyki i humoru Braci Figo Fagot, to przy muzyce Figo i Samogonów, poczujecie się dobrze i wygodnie, niczym w domu.

Fani dostali już utwory 'Miki Maus' oraz 'Erotyczne Pif-Paf', a teraz premierę ma piosenka 'Kiedyś cie znajdę', która doczekała się klipu z udziałem fanów. Wszystko w klimacie starego disco, które skradnie serce niejednej osobie.

Figo i Samogony – Kiedyś cię znajdę – do sieci trafił klip z udziałem fanów.

W klipie do nowego utworu, pojawia się grupa fanów, która w podziękowaniu za wsparcie w akcji crowdfundingowej, stała się częścią obrazka.

Warto zwrócić uwagę na Nikodema i Dominikę, którzy są jednymi z głównych bohaterów teledysku i stworzyli w duecie zabawną choreografię do klipu.

Duet na co dzień jest związany z muzyką i tańcem, także była to dla nich niesamowita przyjemność.

Jak mówi Nikodem:

"W Krakowie, jakieś 10 lat temu, pierwszy raz starłem się z twórczością Piotrka pod postacią Figo Fagot. Myślę, że nomen omen "Na Bogatości" mogła być pierwszą płytą, jaką kupiłem, zamiast zerżnąć z neta. Czy ja wiem czy było warto? Od tego czasu regularnie chodziłem na krakowskie koncerty BFF".

Zobaczcie klip z udziałem Dominiki i Nikodema i spróbujcie naśladować ten szalony układ taneczny. Pamiętajcie, kto wybrzydza ten... wiecie co i jak.

Figo i Samogony – gdzie można usłyszeć na żywo?

Figo i Samogony pojawią się na koncertach trasy 'Festiwal na bogatości 30%', która cały czas zwiedza Polskę. Oczywiście, na scenie pojawią się także Bracia Figo Fagot oraz Cjalis.