Skid Row żegna się z wokalistą! Ogłoszono zastępstwo - czas na... kobietę!

i

Autor: Screen z Instagrama/erikgronwall Erik Grönwall odchodzi ze Skid Row

Erik Grönwall (Skid Row) opowiada o zachorowaniu na białaczkę i dołączeniu do grupy: "To jak scenariusz na film"

2022-08-18 15:01

W marcu b.r. muzycy zespołu Skid Row ogłosili, że nowym wokalistą grupy został Erik Grönwall - szwedzki wokalista, zwycięzca tamtejszej edycji programu “Idol”. Informacja ta przyszła do muzyka w szczególnym momencie jego życia - raptem kilka miesięcy po przeszczepie szpiku, dzięki któremu muzykowi udało się powrócić do zdrowia. Jak stwierdził sam Erik “To jak scenariusz na film”.

Erik Grönwall to pochodzący ze Szwecji wokalista, specjalizujący się w muzyce hard rockowej. Zyskał rozpoznawalność w swoim kraju, gdy w 2009 roku wziął udział w tamtejszej edycji programu “Idol”, którą ostatecznie wygrał. Jego solowy singiel Higher i pierwszy album podbiły szwedzkie listy przebojów. Trzy lata po wygranej Erik dołączył do rockowego zespołu HEAT, w którym pełnił obowiązki wokalisty do końca 2020 roku. Krótko po opuszczeniu grupy, w marcu 2021 roku u muzyka zdiagnozowano białaczkę. Artysta poddał się leczeniu, a w sierpniu miał przeszczep szpiku kostnego. Już miesiąc później poinformował, że kuracja przyniosła skutki, a on sam, na chwilę obecną, jest wolny od raka.

Co tam w środku gra - Iron Maiden - Senjutsu

Erik Grönwall - gotowa historia na film

Dokładnie rok po zdiagnozowaniu nowotworu okazało się, że Erik został nowym wokalistą grupy Skid Row. Muzyk nigdy nie ukrywał, że jest wielkim fanem zespołu - podczas przesłuchań do programu “Idol” zaśpiewał nawet klasyczny numer 18 and Life. Artysta udzielił ostatnio wywiadu "80’s Metal Recycle Bin", w którym skomentował ostatnie wydarzenia ze swojego życia. Erik opowiedział o tym, co czuł, gdy okazało się, że choruje na białaczkę. Muzyk wspomniał także o swojej żonie, której podziękował za wsparcie i siłę w całym procesie leczenia, a następnie rozpoczęciu międzynarodowej kariery.

To była po prostu najgorsza rzecz, jaka mi się kiedykolwiek przytrafiła. Na początku naprawdę tak o tym myślałem. Nie miałem zupełnie pojęcia, jak duże postępy zrobiła nauka w odniesieniu do tego rodzaju raka i jakie leczenie zostanie zastosowane. To wszystko się działo podczas pandemii COVID-19, więc wiązało się też z kilkumiesięcznym odizolowaniem mnie w szpitalu.

Erik patrzy jednak z optymizmem na wszystko, co się w jego życiu wydarzyło, a dziś postrzega swoje doświadczenia, jako gotowy materiał na film.

Kiedy występowałem w Las Vegas, rozmawiałem z publicznością i mówiłem: „Czy wiecie, jak wspaniale jest być tutaj i śpiewać piosenkę, dzięki której rozpoczęła się moja kariera? Bo zaśpiewałem “18 And Life” podczas przesłuchania do programu “Idol” i to właśnie ta piosenka sprawiła, że się do niego dostałem. Zapytałem też “Czy wiecie, jak to jest być tutaj na scenie ze swoim ulubionym zespołem, śpiewając ten wyjątkowy dla mnie numer? A ktoś to skomentował w stylu: „Czy on właśnie powiedział zarys scenariusza do filmu o gwieździe rocka?” Odpowiedziałem na to: “Tak, nawet o tym nie pomyślałem, ale to rzeczywiście brzmi jak film”. - powiedział w rozmowie Erik.

Nowy album Skid Row nadchodzi!

Już 14 października ukaże się pierwszy album zespołu z Erikiem w roli wokalisty. Krążek został zatytułowany The Gang’s All Here i promują go dwa single. Grupa aktualnie jest w trakcie trasy koncertowej.