„Ennio”: dokument o mistrzu muzyki wszedł na ekrany kin

i

Autor: Materiały prasowe Wyjątkowy film już dostępny w kinach

„Ennio”: dokument o mistrzu muzyki wszedł na ekrany kin

2022-07-06 15:27

6 lipca do kin w Polsce trafił dokument „Ennio” o legendarnym Ennio Morricone. Za kamerą dzieła stanął Giuseppe Tornatore, a w samym filmie, poza głównym bohaterem, pojawiają się m.in. Clint Eastwood, Quentin Tarantino, Hans Zimmer, Terrence Malick, Wong Kar-Wai, Bernardo Bertolucci i wielu innych. Za dystrybucję w Polsce odpowiada Best Film CO.

Ponad 500 filmów wybrzmiało by inaczej, gdyby nie on. Ennio Morricone to nie tylko jeden z najbardziej płodnych kompozytorów muzyki filmowej w historii, ale również uwielbiana przez międzynarodową publiczność legenda kina, której twórczość została dwukrotnie nagrodzona Oscarem.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

“Ennio” dokument o mistrzu muzyki wszedł na ekrany kin

Ennio jest żywiołowym portretem geniusza, nakreślonym przez wiernego przyjaciela i znakomitego reżysera. Giuseppe Tornatore zaprasza nas w wyjątkowo osobistą podróż po prywatnym i artystycznym życiu wspaniałego kompozytora. Towarzyszą nam w niej wspominający go artyści i reżyserzy, tacy jak Bernardo Bertolucci, Clint Eastwood, Bruce Springsteen, Quentin Tarantino, John Williams czy Wong Kar-Wai, ale przede wszystkim wtóruje nam niezapomniana filmowa muzyka Mistrza. W końcu, historia jego życia to historia kina. Ennio to prezent dla fanów utworów Morriconego i wszystkich produkcji, do których stworzył niepowtarzalną muzykę. Przeżyj głębokie filmowe doznanie pod batutą Mistrza. Film trafia do kin w Polsce dokładnie w drugą rocznicę śmierci Ennio Morricone.