Elton John zapowiada, że pomoże pokrzywdzonym przez Brexit

i

Autor: screen: https://youtu.be/ZHwVBirqD2s

Elton John zapowiada, że pomoże pokrzywdzonym przez Brexit

2021-07-08 10:17

Elton John zawsze angażował się w tematy swojego kraju, a tym razem chodzi o muzyków, którzy przez Brexit mogą mieć mocno pod górkę. Wokalista chce zaoferowac swoją pomoc, która jak się okazuje, może okazać się niezbędna.

Brexit stał się faktem i nie ma praktycznie od tej decyzji odwrotu, co raczej jasne jest od pewnego czasu. Problem jednak jest w tym, że brytyjski rząd nie porozumiał się z Unią Europejską na temat zasad, na jakich mogliby koncertować artyści z Wielkiej Brytanii. Jednym z mocno krytykujących rząd jest Elton John, który postanowił wyrazić swoje zdanie i pomóc muzykom.

Brexit. Zmiany w przepisach dla podróżnych

Elton John pomoże muzykom, którzy mają problemy przez brexit

Elton John i jego partner David Furnish, spotkali się z Michaelem Barnierem, który jest odpowiedzialny za negocjacje w sprawie Brexitu od strony Unii Europejskiej. Jak napisał Barnier po spotkaniu:

Cieszę się ze spotkania z Eltonem, który pomimo Brexitu walczy o wolność przemieszczania się bez wiz dla artystów

Elton John napisał z kolei:

Razem z Davidem będziemy walczyli za wszystkich artystów, zwłaszcza tych, którzy zaczynają karierę i mają utrudniony start z powodu katastrofalnego porozumienia UK z Europą. Musimy działać teraz, żeby uratować przemysł muzyczny i wspierać młode talenty.

Wśród artystów, którzy także krytykują Brexit jest także Bruce Dickinson, który wcześniej bardzo popierał wyjście UK z Unii Europejskiej.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć