Eddie Vedder, Harrison Butker

i

Autor: VALERIE MACON/AFP/East News, Wikimedia Commons/Airman 1st Class William Lunn

Wiadomości

Eddie Vedder zezłomował zawodnika futbolu amerykańskiego. Poszło o mizoginistyczny komentarz

Eddie Vedder, w trakcie ostatniego koncertu Pearl Jam w Las Vegas, postanowił odnieść się do głośnej i mizoginistycznej wypowiedzi Harrisona Butkera, zawodnika futbolu amerykańskiego. Wokalista PJ nie gryzł się w język.

Eddie Vedder nie pozostawił suchej nitki na zawodniku futbolu amerykańskiego

Dość głośnym echem odbiła się wypowiedź Harrisona Butkera, zawodnika futbolu amerykańskiego, którą wygłosił w Benedictine College, prywatnej szkole znajdującej się w Atchison w stanie Kansas w Stanach Zjednoczonych.

Butker przyznał, że kobiety powinny cieszyć się z roli gospodyń domowych, a nie gonić za karierą. Ten mizoginistyczny komentarz wkurzył, delikatnie rzecz ujmując, chociażby Eddiego Veddera. Wokalista Pearl Jam, w trakcie koncertu zespołu, postanowił się do tego odnieść. 

Pearl Jam - ciekawostki o albumie “Ten | Jak dziś rockuje?

Wokalista swoją przemowę, między utworami, zaczął od pochwalenia zespołu Deep Sea Diver, który supportuje PJ w USA. Występują w nim dwie kobiety. – Wokalistka Jessica i Patti grająca na klawiszach musiały nie uwierzyć w to diabelskie kłamstwo, że kobiety powinny być dumne z powodu ustępowania miejsca swoim mężczyznom – stwierdził Vedder, cytując zdanie z przemówienia Butkera.

W dalszej części lider Pearl Jam dodał: – Zajmowanie się domem to rzecz, z którym powinno się być dumnym. Niezależnie od tego, czy jesteś mężczyzną, czy kobietą. To być może jedna z najtrudniejszych prac i zdecydowanie powinno się być z tego dumny

A jak cały temat podsumował Vedder? W ten sposób: – Jak na ironię, kopacz [tzw. "kicker", pozycja w futbolu amerykańskim, Butker jest właśnie kopaczem - przyp. red.] nie ma ochraniaczy, ponieważ nikogo nie atakuje ani nie jest atakowany. On jednak zaczął mówić coś w stylu: "Nie zapomnijcie napiąć klatki piersiowej, żeby być bardziej męskim. Nie straćcie swojej męskości". Ironią było to, że kiedy to mówił, wyglądał jak pieprzona cipka. Nie ma nic bardziej męskiego niż silny mężczyzna wspierający silną kobietę. Ludzie wysokiej klasy nie boją się równości. 

Oto najlepsze albumy w dorobku Pearl Jam [TOP5]: