Eddie Vedder

i

Autor: Materiały prasowe

muzyka i kino

Eddie Vedder i „The Bear”! Muzyk nagrał piosenkę na potrzeby hitowego serialu

2024-06-28 10:01

Eddie Vedder zyskał powszechne uznanie i rozpoznawalność oczywiście jako muzyk zespołu Pearl Jam, w pewnym momencie kariery jednak artysta postanowił pójść własną ścieżką i wydał kilka solowych płyt. Teraz Eddie połączył siły z twórcami serialu "The Bear" i na potrzeby promocji nowego sezonu, nagrał piosenkę!

Najczęściej gdy człowiek słyszy imię i nazwisko Eddie Vedder, przed oczami staje mu zespół Pearl Jam i na przykład okładka kultowego Ten. W 2007 roku muzyk oficjalnie rozpoczął jednak karierę solową, a jego pierwsze autorskie wydawnictwo to ścieżka dźwiękowa do filmu Wszystko za życie. Projekt osiągnął bardzo duży sukces krytyczny i komercyjny, a muzyk postanowił pójść za ciosem i już cztery lata później wydał intymną płytę Ukulele Songs. Na kolejne wydawnictwo Veddera przyszło czekać aż dziesięć lat i był to stworzony we współpracy z Cat Power i Glenem Hansardem soundtrack do produkcji Dzień Flagi.

Dopiero w 2022 roku muzyk wydał następcę Ukulele Songs. To właśnie na Erathling Vedder pierwszy raz nawiązał współpracę z producentem Andrew Wattem, który został następnie zaangażowany do produkcji albumu Dark Matter Pearl Jam. Wydawnictwo ukazało się całkiem niedawno, grupa koncertuje, nie oznacza to jednak, że Eddie zamierza zapomnieć o autorskich projektach.

Najlepsi wokaliści rockowi wszech czasów - zagranica

Eddie Vedder i "The Bear"

W Stanach Zjednoczonych swoją emisję miał właśnie trzeci sezon hitowego i nagradzanego serialu The Bear (polska publiczność będzie mogła oglądać nowe odcinki za pośrednictwem Disney+ od 17 lipca). Od samego początku produkcja słynie z naprawdę dobrych, obfitujących w klasyki rocka, rocka alternatywnego, indie, ścieżek dźwiękowych. Swój udział w stworzeniu tej najnowszej miał właśnie również muzyk Pearl Jam!

Specjalnie na potrzeby nowej odsłony The Bear Vedder nagrał cover kompozycji Save It For Later, którą wykonywał już wcześniej, jednak w wersji live z macierzystą grupą, teraz jednak piosenka pierwszy raz ukazała się w wersji studyjnej na wszystkich platformach streamingowych. W oryginale kompozycję wykonywał zespół The Beat, została ona wydana w 1982 roku. Numery jakich artystów, artystek i zespołów pojawiają się w trzecim sezonie serialu? Ścieżkę dźwiękową tworzą tym razem, poza Eddiem, m.in. Nine Inch Nails, Carole King, Radiohead, The Rolling Stones, Kate Bush, Beastie Boys, Lindsey Buckingham, R.E.M. czy Stevie Nicks.

Oto nasz ranking najlepszych płyt Pearl Jam: