Dream Theater ogłaszają koncert w Polsce w 2023 roku! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Rayon Richards Dream Theater zagrają w Polsce!

Dream Theater ogłaszają koncert w Polsce w 2023 roku! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2023-01-26 15:36

Wygląda na to, że sezon ogłoszeń koncertowych rozpoczął się na dobre! Tym razem coś dla fanów metalu progresywnego - właśnie ogłoszono jedyny w Polsce halowy koncert Dream Theater! Gdzie i kiedy zagra formacja? Co ze sprzedażą biletów? Wszystkie szczegóły znajdują się poniżej!

Ikona metalu progresywnego powraca na jedyny, halowy koncert do Polski! Dream Theater wystąpią 29.01.2023 w kultowej, warszawskiej hali COS Torwar. Amerykanie funkcjonują na scenie już blisko 40 lat, a przez ten czas naprawdę sporo wydarzyło się w życiu zespołu. Setki zagranych koncertów, ponad 15 milionów sprzedanych płyt, dwie nominacje do prestiżowej nagrody GRAMMY i zagranie na praktycznie wszystkich czołowych festiwalach. John Petrucci i John Myung raczej nie spodziewali się tak pokaźnej listy osiągnięć, kiedy zakładali zespół w 1985 roku razem z Mike’em Portnoyem. Dziś giganci prog metalu, na swoim piętnastym albumie “A View from the Top of the World”, ponownie pędzą do przodu z pełną prędkością, z siedmioma utworami równie przesiąkniętymi rozbudowanymi aranżacjami, pełnymi groove’u gitarami i drapieżnymi melodiami.

Po prostu uwielbiamy grać na naszych instrumentach. To nigdy nie znika. Uwielbiam być kreatywny, pisać i ćwiczyć tę część mojego umysłu. Udawało nam się to robić od dawna i nie bierzemy tego za pewnik. Ilekroć się spotykamy, wiemy, że nie możemy zawieść siebie ani naszych fanów, więc staramy się jeszcze bardziej. Nikt nie jest znużony. Nikt nie jest tym zmęczony. W studiu dzielimy ból, śmiech i entuzjazm. Jesteśmy wszyscy zgodni i to pozwala nam iść naprzód -  zauważa Petrucci.

Podchodzimy do każdego albumu, jakby to był nasz pierwszy. To była świetna jazda, ale nie zamierzamy się zatrzymać. Ci goście to moi bracia. Przeszliśmy przez wzloty, upadki i wszystko pomiędzy. Umiejętność wspólnego doświadczania tego jest nie do opisania - dodaje LaBrie.

Rockowe koncerty w 2023 roku - na te zespoły czekamy najbardziej!

Dream Theatre będą promować nową płytę na koncercie w Polsce!

Wspomniana, ostatnia płyta, która powstała w pełni podczas okresu pandemii, pokazuje, że nowojorczycy są w znakomitej formie, dlatego głodni wyjątkowych spotkań na żywo z fanami, postanowili ponownie odwiedzić Europę. Początek roku to idealna pora, aby zaserwować słuchaczom wieczór pełen progresywnej twórczości inspirowanej szeroko pojętą muzyką gitarową od prog rockowych Yes, Rush czy Pink Floyd zaczynając, a na heavy metalowych Judas Priest czy Iron Maiden kończąc. Warszawska hala COS Torwar zamieni się 29 stycznia w niezwykły teatr marzeń, w którym dla każdego fana zespołu znajdzie się ważna rola do odegrania. Wiadomo już, że drzwi Torwaru zostaną otwarte o godzinie 18:00, koncert rozpocznie się godzinę później.

Dream Theatre w Polsce - bilety

Ekskluzywna przedsprzedaż Empik Premium/Empik Bilety/Going będzie miała miejsce 9.11 od godziny 10:00 do 11.11 do godziny 10:00. Sprzedaż otwarta we wszystkich bileteriach rozpocznie się 11.11 (piątek) o godzinie 10:00. Wejściówki można kupować pod linkiem.