Richard Kruspe powraca z projektem Emigrate! Co wiemy o nowej muzyce gitarzysty Rammstein?

i

Autor: screen: https://youtu.be/mGARgrFwFzE

Dlaczego Rammstein w Polsce, wywiesili tęczową flagę? Na to odpowiedział Richard Kruspe

2021-11-24 9:06

Koncerty Rammstein zostają na długo w pamięci, a ostatni występ zespołu w Polsce, wywołał małe zamieszanie. Grupa wywiesiła tęczową flagę, a gitarzyści postanowili się pocałować. Jak skomentował całą sytuację Richard Kruspe?

Koncerty Rammstein to zazwyczaj prawdziwe spektakle, które zostają w pamięci fanów na bardzo, bardzo długo. Ostatni występ w Polsce był bardzo dobry i jednocześnie narobił trochę szumu. Grupa wywiesiła tęczową flagę, a przy okazji Richard Kruspe i Paul Landers pocałowali się. Był to oczywiście pewnego rodzaju manifest, co wyjaśnił dokładnie Richard Kruspe.

EskaROCK Live! - Organek - Walcz

Dlaczego Rammstein w Polsce, wywiesili tęczową flagę? Na to odpowiedział Richard Kruspe

W wywiadzie dla Teraz ROCKa, który przeprowadził Bartek Koziczyński, wspomniana została ta sytuacja, co Richard Kruspe skomentował w następujący sposób:

Wierzę, że każdy z nas, niezależnie od płci, nosi w sobie zarówno męski, jak żeński pierwiastek. Żeby być szczęśliwym w życiu, trzeba to zrównoważyć. Ja nigdy nie bałem się pokazywać swojej żeńskiej strony, czymkolwiek by była. Pocałunek w Moskwie stanowił oczywiście deklarację, bo wierzę, że każdy ma te same prawa i może okazywać taką seksualność, jaką chce. Jestem pod tym względem bardzo liberalny. Dochodzi do tego fakt, że dorastałem we Wschodnich Niemczech, gdzie działała cenzura, gdzie narzucano poczucie winy dotyczące pewnych spraw, więc czuję, że świat nie powinien tak wyglądać. Dlatego w Emigrate pokazuję więcej mojego żeńskiego pierwiastka niż w Rammsteinie. Wydaje mi się, że to główna różnica pomiędzy tymi zespołami. Rammstein jest bardziej męski, testosteronowy, podczas gdy Emigrate ma w sobie coś kobiecego, jest bardziej melancholijny.

Rammstein ponownie pojawią się w Polsce 16 lipca 2022, grupa wystąpi na PGE Narodowym.

Rammstein - najmniej znane zdjęcia zespołu. Tego mogliście nie widzieć