Depeche Mode - zespół rozpoczął odliczanie i ujawnił fragment nowego utworu!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn Nadchodzi nowa muzyka od Depeche Mode!

Depeche Mode - zespół rozpoczął odliczanie i ujawnił fragment nowego utworu!

2023-01-27 18:28

Właśnie dzieje się to, na co wielu fanów Depeche Mode czeka już od kilku miesięcy. Choć w października grupa ogłosiła nowy album i podała szczegóły promującej go trasy koncertowej, to nadal nie zaprezentowała nowej muzyki. Wszystko wskazuje na to, że zmieni się to już w przyszłym tygodniu - odliczanie wystartowało!

Rok 2022 okazał się być niezwykle ważny w historii Depeche Mode. 26 maja cały świat obiegła informacja o nagłej śmierci współzałożyciela grupy, Andy'ego Fletchera. Fani zespołu natychmiast zaczęli zadawać sobie pytanie, co dalej - czy Dave Gahan i Martin Gore zdecydują się kontynuować działalność, czy na zawsze zamknął rozdział pod tytułem 'Depeche Mode'. Wszystko stało się jasne pod koniec sierpnia - tego dnia Panowie opublikowali zdjęcie do studia, wyraźnie dając do zrozumienia, że grupa nadal będzie funkcjonować. Na początku października zaś odbyła się specjalna konferencja prasowa, na której Dave i Martin zapowiedzieli wydanie albumu Memento Mori i podali szczegóły promującej go trasy koncertowej - w ramach "Memento Mori Tour" zespół zawita do Polski, by zagrać 2 sierpnia na warszawskim Stadionie Narodowym i 4 sierpnia w krakowskiej TAURON Arenie. 

Odliczanie rozpoczęło się - nowy utwór Depeche Mode ukaże się 3 lutego!

Fani z niecierpliwością wyczekiwali na pierwszą muzyczną zapowiedź wydawnictwa. Wszystko stało się jasne w piątek 27 stycznia - tego dnia wieczorem w social mediach zespołu pojawił się post z fragmentem nowego utworu i zegarem, odliczającym dni.

AKTUZALIZACJA z 3 lutego: Gdy wszyscy spodziewali się, że wraz z ustaniem zegara na platformy streamingowe trafi nowy utwór, stało się inaczej. Tego dnia zespół podał jedynie datę premiery pierwszego singla z Memento Mori. Utwór Ghosts Again ukaże się w czwartek 9 lutego o godzinie 17:00 czasu polskiego!

Depeche Mode na dwóch koncertach w Polsce w 2023 roku! Koncerty rockowe

Depeche Mode - jak dobrze znasz angielską legendę muzyki? QUIZ

Pytanie 1 z 10
Pod jaką nazwą początkowo działał zespół?