Depeche Mode

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Anton Corbijn

Depeche Mode ogłaszają DRUGI koncert w Polsce w 2023 roku! [DATA, MIEJSCE, BILETY]

2023-07-23 10:03

Depeche Mode, laureaci Rock & Roll Hall of Fame Class of 2020, ogłosili podczas specjalnego wydarzenia w Berlinie (4 października 2022), że wydadzą nowy album i wyruszą w światową trasę koncertową w 2023 roku. Memento Mori Tour będzie wspierać nadchodzący 15. studyjny album zespołu - Memento Mori, który ukaże się wiosną 2023 roku.

Dave Gahan i Martin Gore ujawnili dzisiaj, że trasa koncertowa organizowana przez Live Nation rozpocznie się specjalną, limitowaną serią występów w północnoamerykańskich arenach od 23 marca, zanim zespół wyruszy do Europy na letnią trasę koncertową. Daty w Ameryce Północnej będą obejmować przystanki między innymi w nowojorskim Madison Square Garden, chicagowskim United Center, Kia Forum w Los Angeles i Scotiabank Arena w Toronto. Następnie zespół rozpocznie swoją europejską trasę koncertową 16 maja, podczas której wystąpi między innymi na Stade de France w Paryżu, Stadionie Olimpijskim w Berlinie, San Siro w Mediolanie i Twickenham Stadium w Londynie. Więcej informacji na temat trasy koncertowej oraz daty sprzedaży biletów można znaleźć na stronie depechemode.com.

Rozpoczęliśmy pracę nad tym projektem na początku pandemii, a jego tematyka była bezpośrednio inspirowana tamtym czasem. Po odejściu Fletcha postanowiliśmy kontynuować, ponieważ jesteśmy pewni, że tego właśnie by chciał, a projekt nabrał jeszcze większego znaczenia - skomentował Martin Gore.

Depeche Mode ogłaszają DRUGI koncert w Polsce! [DATA, MIEJSCE, WYDARZENIE]

Zespół przygotował dla polskich fanów prawdziwą niespodziankę! W poniedziałek 17 października ogłoszono, DRUGI koncert grupy w Polsce! Wydarzenie odbędzie się w piątek 4 sierpnia w krakowskiej TAURON Arenie.

Depeche Mode w Polsce w 2023 roku na drugim koncercie - BILETY

Przedsprzedaż biletów na koncert dla klientów Ticketmaster rozpocznie się we wtorek 18 października o godzinie 10:00. Wejściówki trafią do sprzedaży ogólnej w środę 19 października, także o godzinie 10:00. 

Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

Wielki powrót Depeche Mode

"Memento Mori Tour" będzie 19. trasą koncertową Depeche Mode i ich pierwszą od ponad pięciu lat. Ostatnia trasa zespołu, 2017-2018 "Global Spirit Tour", była najdłuższą z dotychczasowych i jedną z najlepiej zarabiających tras. Zespół zagrał dla ponad 3 milionów fanów podczas 130 koncertów w całej Europie i Ameryce Północnej.

Memento Mori będzie piętnastym studyjnym albumem Depeche Mode i kontynuacją uznanego przez krytyków Spirit z 2017 roku, który osiągnął #1 w 11 krajach, znajdując się w Top 5 w ponad 20 innych. Memento Mori zostanie wydany wiosną 2023 roku za pośrednictwem Columbia Records.

Sprzedawszy ponad 100 milionów płyt i grając dla ponad 35 milionów fanów na całym świecie, Depeche Mode pozostaje stale rozwijającą się i wyjątkowo wpływową siłą muzyczną. Będąc niezmienną inspiracją dla fanów, krytyków i artystów Depeche Mode wciąż idzie naprzód, a trasa koncertowa i album Memento Mori to otwarcie najnowszego rozdziału niezrównanego i nieprzerwanego dziedzictwa.