Deep Purple wypuścił tajemnicze zapowiedzi. Nowy album na horyzoncie?

i

Autor: Karol Makurat/REPORTER

Wiadomości

Deep Purple wypuścił tajemnicze zapowiedzi. Nowy album na horyzoncie?

Wszystko na to wskazuje, że w tym roku na rynku ukaże się nowy studyjny album od formacji Deep Purple. W mediach społecznościowych zespołu ostatnio pojawiły się tajemnicze zapowiedzi.

Deep Purple wypuścił tajemnicze zapowiedzi. Chodzi o nowy album?

Formacja Deep Purple, w ostatnich dniach, udostępniła w mediach społecznościowych tajemnicze zapowiedzi (m.in. z matematycznym wzorem). Wygląda na to, że chodzi o nowy album. 

Przypomnijmy, że basista Roger Glover w ubiegłym roku przyznawał, że zespół zamierza wydać kolejny studyjny krążek w 2024. Wszystko więc by się zgadzało. 

Muzyka jest jak pamiętnik - Midge Ure w Eska Rock

Mamy teraz nowego gitarzystę, Simona McBride’a i jesteśmy zupełnie innym zespołem. Musieliśmy zaakceptować tę zmianę. Nie można robić w kółko tego samego. Ale jest to ekscytujące. Pracujemy nad nowym albumem i nie możemy przestać tworzyć kolejnych utworów. Powinniśmy wydać tę płytę w przyszłym roku – mówił, w rozmowie z "A Radio Rock", Glover. 

Ostatni album Deep Purple z premierowym materiałem ukazał się w 2020 roku (krążek "Whoosh!"). Ponadto w 2021 na rynku pojawiła się płyta "Turning to Crime" z coverami. 

Przypomnijmy, że nadchodzący album Deep Purple będzie pierwszym, na którym usłyszymy grę Simona McBride’a. Gitarzysta dołączył do zespołu w 2022 roku. Zastąpił on Steve'a Morse'a, który opuścił grupę, aby zaopiekować się swoją chorą żoną (niestety, przegrała ona nierówną walkę z rakiem w lutym tego roku). 

Deep Purple ponownie w Polsce

Muzycy Deep Purple znów zawitają do naszego kraju w tym roku. Tym razem zaprezentują się przed publicznością w katowickim Spodku w ramach trasy "1 More Time Tour". Legendarny zespół zagra w tym miejscu 17 października. W roli supportu zagra z kolei formacja Jefferson Starship, która powstała w latach siedemdziesiątych na gruzach legendarnego, psychodelicznego Jefferson Airplane. 

Bilety na koncert są już dostępne. Można je kupić za pośrednictwem serwisu eBilet.pl.

Kogo wciąż brakuje w Rock and Roll Hall of Fame? Oto 10 wykonawców, którzy są pomijani: