Deep Purple wracają do koncertowania i zagrają również w Polsce! SETLISTA zaskakuje

i

Autor: 0000554/Reporter

Deep Purple wracają do koncertowania i zagrają również w Polsce! SETLISTA zaskakuje

2022-02-25 13:29

Deep Purple powracają na scenę i nie oglądają się za siebie. Legendarna formacja zagrała 10 lutego na hollywodzkiej scenie i był to pierwszy koncert od 2020 roku. Jak przerwa wpłynęła na muzyków? Jakie numery zagrają podczas trasy i kiedy wystąpią w Polsce? Sprawdźcie!

Deep Purple to zespół, którego chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Wspólnie z Black Sabbath i Led Zeppelin uważany jest za pioniera muzyki hard rockowej i heavy metalu. Twórczość brytyjskiej kapeli jest jednak trudna do zaszufladkowania i niektórzy muzycy nie uważają, że byli pionierami konkretnego gatunku. Deep Purple ma na swoim koncie całkiem sporo krążków i genialnych utworów, które na stałe zapisały się na kartach gitarowych brzmień. Artyści nie narzekają również na brak koncertów, chociaż ostatni koncert zagrali w marcu 2020 roku. Teraz powracają i prezentują się publiczności z nowymi utworami.

WYWIADÓWKA - JELONEK

Deep Purple wracają do koncertowania

Popularna grupa jeszcze nie wiedziała, że 14 marca 2022 roku zagra swój ostatni koncert przed długą przerwą. Wystąpili wtedy na festiwalu Hell & Heaven Metal Fest w Meksyku. Jednak przez pandemię koronawirusa trasa musiała zostać przełożona na 2022 rok. Dnia 10 lutego 2022 r. muzycy wrócili na scenę podczas amerykańskiego koncertu w Hard Rock Hotel & Casino i wygląda na to, że są w niesamowitej formie. Swoich fanów zaskoczyli jednak setlistą, na której znalazły się utwory z najnowszego albumu, a nawet z krążka „Machine Head”.  Nie zabrakło również „Cought in the Act”. Muzycy zamierzają żonglować utworami i na koncertach zaskakiwać swoich fanów.

Sonda
Jak słuchasz muzyki?

Deep Purple w Polsce 2022 - kiedy koncert?

Koncert zespołu miał odbyć się już wcześniej, bo 13 października 2021. Jednak ze względu na sytuacje na świecie, przełożono go na 12 października 2022. Deep Purple wystąpią w łódzkiej Atlas Arenie i będzie to kolejny przystanek na ich trasie. Formacja Iana Gillana będzie promowała swój krążek „Whoosh!”, a w roli gościa wystąpi Jefferson Starship.