Decapitated i Despised Icon w Warszawie 2022 - wyjątkowy koncert z dużym składem. Bilety, data i miejsce

i

Autor: Materiały prasowe Od lewej: Decapitated oraz Despised Icon

Decapitated i Despised Icon w Warszawie 2022 - wyjątkowy koncert z dużym składem. Bilety, data i miejsce

2022-09-20 12:55

Prawdziwe święto muzyki ekstremalnej. Na wspólnej trasie zagra jeden z najbardziej docenianych za granicą polskich zespołów metalowych oraz kanadyjscy mistrzowie deathcore’u. W podróż po Europie wyruszają pod koniec października i w listopadzie przyjeżdżają do Polski.

Decapitated właśnie wydało dobrze przyjęty „Cancer Culture”, który poza warstwą muzyczną wzbudził także wiele komentarzy jeśli chodzi o teksty. Już sam tytuł nawiązuje do zjawiska „cancel culture” oraz sytuacji, gdy w 2017 członkowie zespołu zostali oskarżeni o gwałt i trafili do aresztu w USA. Ostatecznie oskarżenia wycofano, ale przysłowiowe mleko na wizerunku kapeli się rozlało. „Cancer Culture” jest swego rodzaju zamknięciem i podsumowaniem tego czasu. Na płycie są także goście: Tatiana Shmailyuk z Jinjer i Rob Flynn z Machine Head.

Krzysiek Sokołowski w Esce Rock o najnowszym singlu Nocnego Kochanka. Nago na hulajnodze?

Despised Icon w tym roku świętuje dwadzieścia lat działalności. Mają na koncie sześć albumów, ale już zapowiedzieli, że za chwilę pojawi się siódmy. Do składu koncertowego dołączyło Oceano, holenderski Distant oraz brytyjska Viscera.

Zespoły przyjadą do Polski 14 listopada, wystąpią na scenie warszawskiego klubu Progresja. Start o godzinie 18:30, a więcej szczegółów koncertu znajdziecie na stronie wydarzenia.