Dead By April

i

Autor: Materiały prasowe

Dead By April zagrają w Polsce! Szczegóły koncertu!

2024-01-30 9:36

Szwedzka grupa metalcore’owa Dead by April wystąpi w październiku w warszawskim klubie Proxima w ramach trasy promującej jej nowy krążek “The Affliction”.

Dead by April zadebiutowali w 2007 roku 10-utworowym demo, które krążąc po internecie zebrało duże grono odbiorców. Dwa lata później grupa podpisała kontrakt z wytwórnią Universal Music, by krótko potem pod jej egidą wydać swój pierwszy album, nazwany po prostu “Dead by April”. Promujący go singiel “Losing You” szybko stał się hitem i przez 2 tygodnie utrzymywał się na pierwszym miejscu szwedzkiej listy przebojów.

Siedem lat po wydaniu “Worlds Collide” Dead by April powracają z nowym, piątym w dorobku dużym albumem “The Affliction”. Na krążek składa się 14 kawałków, w tym aż do 5 z nich formacja zaprosiła gości (na płycie usłyszymy Samuela Ericssona oraz członków Smash Into Pieces, Self Deception czy The Day We Left Earth), a za remix zamykającego całość “Dreamlike” odpowiada Mendum. Wszystko to składa się na najbardziej eksperymentalny i przekraczający granice materiał w karierze Szwedów. Formacja powróci do naszego kraju po blisko półtora roku i jeśli lubicie połączenie ciężkich brzmień z elektroniką i popową chwytliwością, to tego wydarzenia nie możecie przegapić!

Najbardziej wyczekiwane koncerty rockowe 2024 w Polsce

Dead By April w Polsce [DATA, MIASTO, BILETY]

  • Special Guests: TBA
  • 4.10.2024
  • Warszawa, Proxima - drzwi, 19:00, start 20:00

BILETY: Sprzedaż biletów rozpocznie się w środę, 31 stycznia o godzinie 11:00 na stronie organizatora.

Listen on Spreaker.