Zestawienie

Dawid Podsiadło - najlepsze utwory muzyka. Te kompozycje artysty koniecznie trzeba znać!

Dawid Podsiadło to, od dobrych kilku lat, zdecydowanie najpopularniejszy artysta na polskim rynku muzycznym. 23 maja obchodzi swoje urodziny. Z tej właśnie okazji postanowiliśmy wybrać jego 10 najlepszych solowych utworów.

Najlepsze utwory Dawida Podsiadły. Oto nasz TOP10

W ubiegłym roku zagrał największy koncert w swoim życiu. Wystąpił przed 80-tysięczną publicznością na Stadionie Narodowym w Warszawie. I to na scenie 360 stopni. W tym będzie kontynuował trasę stadionową w takiej formule (w czerwcu da aż siedem koncertów w czterech miastach: Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu oraz Chorzowie). Nie da się ukryć, że Dawid Podsiadło to fenomen na rodzimym rynku muzycznym.

Mellina - Artur Rojek ujawnia co myśli o Dawidzie Podsiadło

Przyszedł na świat 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Cała Polska usłyszała o nim, po raz pierwszy, w 2012 roku, kiedy to zwyciężył w drugiej edycji popularnego programu talent-show "X Factor". Rok później wydał swój debiutancki krążek "Comfort and Happiness", na którym znalazł się m.in. wielki przebój "Trójkąty i kwadraty". No i wówczas jego kariera nabrała rozpędu. 

Podsiadło wydał kolejne albumy – "Annoyance and Disappointment" (2015), "Małomiasteczkowy" (2018) oraz "Lata dwudzieste" (2022) – które, podobnie jak debiut, podbiły listy sprzedaży. Co jednak najistotniejsze: udało mu się połączyć sukces komercyjny z tym artystycznym. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość nagród. Wystarczy wspomnieć, że otrzymał do tej pory ponad 20 nominacji. Większość z nich wygrał. Najbardziej udane były dla niego gale w 2014 i 2019 roku. Wylansował wiele przebojów, które wciąż chętnie grają stacje radiowe w całym kraju. 

W związku z tym, postanowiliśmy wskazać 10 - naszym zdaniem - najlepszych utworów Dawida. Od razu jednak zaznaczamy, że w zestawieniu nie uwzględniliśmy kompozycji nagranych z zespołem Curly Heads, występów gościnnych u innych artystów oraz piosenek stworzonych w ramach Męskiego Grania.

Jakie utwory ostatecznie wybraliśmy? Dowiecie się tego z galerii umieszczonej na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej natomiast znajdziecie listę najważniejszych utworów Artura Rojka: