Zestawienie

Dawid Podsiadło i jego najlepsze utwory. Te kompozycje artysty koniecznie trzeba znać!

Dawid Podsiadło to, od dobrych kilku lat, zdecydowanie najpopularniejszy artysta na polskim rynku muzycznym. Dlatego też postanowiliśmy wskazać na 10 najlepszych jego solowych utworów.

Najlepsze utwory Dawida Podsiadły. Oto nasz TOP10

W ubiegłym roku zagrał największy koncert w swoim życiu. Wystąpił przed 80-tysięczną publicznością na Stadionie Narodowym w Warszawie. I to na scenie 360 stopni. W tym ją kontynuował (w czerwcu dał aż siedem koncertów w czterech miastach: Gdańsku, Wrocławiu, Poznaniu oraz Chorzowie). Nie da się ukryć, że Dawid Podsiadło to fenomen na rodzimym rynku muzycznym.

Mellina - Artur Rojek ujawnia co myśli o Dawidzie Podsiadło

Przyszedł na świat 23 maja 1993 roku w Dąbrowie Górniczej (woj. śląskie). Cała Polska usłyszała o nim, po raz pierwszy, w 2012 roku, kiedy to zwyciężył w drugiej edycji popularnego programu talent-show "X Factor". Rok później wydał swój debiutancki krążek "Comfort and Happiness", na którym znalazł się m.in. wielki przebój "Trójkąty i kwadraty". No i wówczas jego kariera nabrała rozpędu. 

Podsiadło wydał kolejne albumy – "Annoyance and Disappointment" (2015), "Małomiasteczkowy" (2018) oraz "Lata dwudzieste" (2022) – które, podobnie jak debiut, podbiły listy sprzedaży. Co jednak najistotniejsze: udało mu się połączyć sukces komercyjny z tym artystycznym. Na swoim koncie ma niezliczoną ilość nagród. Wystarczy wspomnieć, że otrzymał do tej pory ponad 20 nominacji. Większość z nich wygrał. Najbardziej udane były dla niego gale w 2014 i 2019 roku. Wylansował wiele przebojów, które wciąż chętnie grają stacje radiowe w całym kraju. 

W związku z tym, postanowiliśmy wskazać 10 - naszym zdaniem - najlepszych utworów Dawida. Od razu jednak zaznaczamy, że w zestawieniu nie uwzględniliśmy kompozycji nagranych z zespołem Curly Heads, występów gościnnych u innych artystów oraz piosenek stworzonych w ramach Męskiego Grania.

Jakie utwory ostatecznie wybraliśmy? Dowiecie się tego z galerii umieszczonej na samej górze niniejszego artykułu. 

Poniżej natomiast znajdziecie listę najważniejszych utworów Artura Rojka:

Listen on Spreaker.