David Lynch wyda album! Reżyser połączył siły z Chrystabell i stworzył teledysk do singla

i

Autor: Invision/Invision/East News Słynny reżyser wyda nowy album!

muzyczne nowości

David Lynch wyda nowy album! Reżyser połączył siły z Chrystabell i stworzył teledysk do singla

2024-06-06 9:53

Słyszysz David Lynch, myślisz o takich tytułach filmowo-serialowych, jak "Miasteczko Twin Peaks", "Mulholland Drive", "Zagubiona autostrada" czy "Człowiek Słoń"? Słusznie, jednak Lynch od lat aktywnie zajmuje się także innymi dziedzinami sztuki, jak malarstwo czy muzyka! Uznany filmowiec właśnie ogłosił, że przymierza się do wydania nowego albumu!

Muzyka od lat znajduje się w obrębie zainteresowań Davida Lyncha. Uznany filmowiec, odpowiedzialny za takie klasyki, jak Miasteczko Twin Peaks, Twin Peaks i Mulholland Drive, od zawsze zaangażowany był w tworzenie dźwiękowego tła swoich produkcji, angażował się także w prace z takimi nazwiskami, jak Julee Cruise, Jocelyn Montgomery czy Michael Jackson. To właśnie Lynch wyreżyserował zwiastun albumu Dangerous.

Przełom w muzycznej działalności reżysera nastąpił w 2001 roku, gdy wydał on swój debiutancki album. BlueBOB utrzymany jest w stylu rockowo-bluesowym, Crazy Clown Tome z 2011 roku zaprezentował już nieco inne, zorientowane bardziej na electropop brzmienie. Na swoim trzecim wydawnictwie, The Big Dream z 2013 roku filmowiec połączył wszystkie te muzyczne tropy. Solowa działalność Lyncha to jednak nie wszystko.

To najdłuższe filmy na świecie! Obejrzysz je wszystkie? | To Się Kręci

David Lynch wyda nowy album we współpracy z Chrystabell

Reżyser od lat współpracuje z Chrystabell - amerykańską wokalistką, która pojawiła się m.in. na ścieżce dźwiękowej filmu Inland Empire, zagrała także w Twin Peaks. W 2011 roku ukazał się pierwszy album, będący efektem współpracy tej dwójki, śladem This Train podążył wydany pięć lat później Somewhere in the Nowhere. Teraz, po prawie dekadzie, ta dwójka znów połączyła siły!

Już 2 sierpnia światło dzienne ujrzy trzecia już płyta Lyncha i Chrystabell, zatytułowana Memories i złoży się na nią dziesięć premierowych kompozycji. Posłuchać już można także pierwszego singla, promującego wydawnictwo, czyli Sublime Eternal Love, do którego powstał także teledysk, za kamerą którego stanął sam Lynch. Brzmienie obrane przez ten duet oscyluje wokół muzyki alternatywnej i dream popu z domieszką elektroniki. Posłuchaj Sublime Eternal Love poniżej.

Oto 10 słynnch piosenek z filmów Davida Lyncha: