Dave Mustaine zdradza, kiedy ostatnio rozmawiał z Jamesem Hetfieldem. Panowie są w stałym kontakcie?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn/Cover Images/East News Dave Mustiane o relacji z Jamesem Hetfieldem

Dave Mustaine o tym, kiedy ostatnio rozmawiał z Jamesem Hetfieldem. Muzycy mieli w planach wspólny projekt!

2022-11-18 14:34

Telenoweli Dave Mustaine - Metallica ciąg dalszy. Tym razem lider Megadeth, który dopiero co zgarnął nominację do Grammy, ponownie odniósł się do swojego macierzystego zespołu, a szczególnie do osoby Jamesa Hetfielda. Mustaine zdradził, kiedy ostatni raz miał z nim jakikolwiek kontakt. Okazuje się, że wszystko to miało miejsce przy okazji... prac nad wspólnym projektem!

Historia relacji Dave'a Mustine'a Metalliką to bardzo długa opowieść, która sięga aż do lat 80. i nic nie wskazuje na to, by miał nastąpić jej kres. Tym razem lider zespołu Megadeth, który otrzymał nominację do nagrody Grammy za singiel We're Back, opowiedział o tym, czy kiedykolwiek w swoim życiu miał nieprzyjemności z powodu tego, że często i otwarcie mówi, co myśli. Mustaine udzielił wywiadu magazynowi "Guitar" w którym zdradził, że tego typu sytuacja miała miejsce podczas jego ostatnich rozmów z członkami Metalliki. 

Dave Mustaine i Metallica mieli w planach wspólny projekt! Dlaczego nic z tego nie wyszło?

Okazuje się, że lider Megadeth, James, Lars i Kirk mieli w planach wspólny projekt, który jednak ostatecznie nie doszedł do skutku, wygląda na to, że właśnie ze względu na szczerość gitarzysty. Dave ma prawdopodobnie na myśli próbę wydania ekskluzywnej reedycji demo No Life 'Til Leather z 1982 roku, które zostało nagrane jeszcze, gdy był on gitarzystą Metalliki. Rozmowy na temat tego projektu prowadzone były w okolicach 2018 roku, jednak nie doszedł on do skutku ze względu na "rozbieżności wydawnicze między Mustainem, a muzykami thrash metalowej formacji". To najprawdopodobniej właśnie wtedy Dave po raz ostatni rozmawiał z Jamesem.

Metallica - pierwsze single z każdego albumu zespołu!

Każda historia ma trzy strony, prawda? Byłaby moja strona, strona drugiej osoby, a potem byłaby prawda, która jest gdzieś pośrodku. Wiesz, co dziwne, to była jedna z ostatnich rozmów, jakie kiedykolwiek odbyłem z Jamesem Hetfield, ponieważ rozmawialiśmy o powrocie do siebie i zrobieniu wspólnego projektu. Niestety, wyszedł temat rozbieżności w publikowaniu, o którą kłóciliśmy się przez lata, i powiedziałem Jamesowi:„ Zrobię to, ale najpierw musimy to uporządkować ”. A on powiedział: „O tak, jasne". Więc powiedziałem: „Teraz te dwie piosenki dzielimy 50/50. Lars nie napisał tego numeru, wiesz o tym. Nie wiem, dlaczego dałeś mu udział, a mi nie. Nie podpiszę kolejnej umowy, która to potwierdzi, ponieważ nigdy się na to nie zgodziłem”. A James powiedział: „Cóż, Lars ma inne wspomnienia na ten temat”, a ja odpowiedziałem, że to w porządku; jest jego wersja historii, moja strona i prawda jest gdzieś pośrodku. I to go rozwaliło i od tamtej pory nie rozmawialiśmy - powiedział Dave w wywiadzie dla "Guitar".

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?