Dave Mustaine w wywiadzie z czasów, gdy był jeszcze w Metallice! Nagranie jest dostępne w sieci [WIDEO]

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn Nagranie z wczesnego wywiadu Metalliki

Dave Mustaine w wywiadzie z czasów, gdy był jeszcze w Metallice! Nagranie jest dostępne w sieci [WIDEO]

2022-12-09 17:31

Zanim Dave Mustaine założył Megadeth, przez kilka lat był gitarzystą Metalliki. Muzyk bardzo chętnie wraca do tych czasów w coraz to nowszych wywiadach, a jego wywody spotykają się z bardzo różnymi reakcjami ze strony fanów - zarówno jego samego, jak i Metalliki. Jak naprawdę wyglądały czasy Dave'a w Metallice? Pokazuje to krótkie nagranie, dostępne w sieci.

Zanim Dave Mustaine założył Megadeth, przez dwa lata był członkiem Metalliki. Muzyk dołączył do składu jako gitarzysta w 1981 roku i został wyrzucony przez problemy z używkami i skłonność do agresji dwa lata później. Mustaine napisał część materiału, który znalazł się na trzech pierwszych wydawnictwach formacji. Dave nie ukrywa, że ma żal do członków zespołu, szczególnie Jamesa, Kirka i Larsa, że Ci wykorzystali stworzone przez niego kawałki, choć ten prosił, by ten pozostał w archiwum. Muzyk swego czasu poszedł w swoich oskarżeniach o krok dalej i stwierdził, że autorstwo takich utworów jak The Four Horsemen Metal Militia zostało podzielone w sposób nie fair, a on ponosi z tego tytułu znaczne straty finansowe.

Dave Mustaine w wywiadzie z czasów, gdy był jeszcze w Metallice! Nagranie jest dostępne w sieci [WIDEO]

Czy rzeczywiście te dwa lata Dave'a w Metallice było wyłącznie złe? W sieci można znaleźć nagranie, które uważa się za pierwsze, przedstawiające rozmowę z Metalliką, gdy w składzie był jeszcze Mustaine. Wideo trwa raptem nieco ponad minutę i pokazuje Jamesa, Larsa, Dave'a i Cliffa Burtona w świetnych nastrojach w rozmowie z Donną Davis. Początkujący wtedy muzycy opowiedzieli nieco więcej o swoich inspiracjach - Mustaine wskazał na zespoły Angel Witch i Venom. Już wtedy grupa wyrażała swój zachwyt San Francisco i zapowiedziała, że rozpoczęła pracę nad swoim debiutanckim albumem. Sprawdź te wideo poniżej!

Megadeth - najsłynniejsze numery legendy thrash metalu / Eska Rock

Metallica - co wiesz o legendzie thrash metalu? QUIZ

Pytanie 1 z 10
W jakich latach Dave Mustaine był członkiem Metalliki?