Twórca okładki ostatniej płyty Megadeth pozywa zespół! O co chodzi?

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Travis Shinn Megadeth pozwani przez twórcę okładki najnowszej płyty

Dave Mustaine był samcem alfa w Metallice? Były basista zespołu nie tak pamięta te czasy

2022-09-14 15:28

Dave Mustaine i Metallica to już od dawna historia, lider Megadeth jednak bardzo chętnie i często wraca w wywiadach do tamtych czasów. Jakiś czas temu powiedział, że zespół, wbrew jego prośbom, użył nagranego przez niego materiału, teraz natomiast stwierdził, że tak naprawdę to on był "samcem alfa" w grupie. Dawny basista Metalliki ma jednak nieco inne zdanie na ten temat.

Relacje Dave'a Mustaine'a Metalliką jest już legendarna. Muzyk był gitarzystą kapeli raptem przez dwa lata i został wyrzucony ze składu na chwilę przed wydaniem debiutanckiego albumu zespołu. Choć artysta założył swój własny, odnoszący wielkie sukcesy zespół Megadeth, który obecnie uznawany jest, obok Metalliki, Anthraxu i Slayera, za przedstawiciela tzw. "Wielkiej Czwórki Thrash Metalu", to zdaje się, że nadal nie może pogodzić się z tym, że nie jest już członkiem "Mety". Muzyk w kolejnych wywiadach, których udziela w ramach promocji krążka The Sick, The Dying... and The Dead! porusza temat tej grupy. Nie inaczej było tym razem.

Dave Mustaine był samcem alfa w Metallice? Były basista zespołu nie tak pamięta te czasy

W wywiadzie, którego Mustaine udzielił magazynowi "Classic Rock", poproszono go o komentarz do stwierdzenia, które padło w jego autobiografii, mianowicie, że to on był liderem w Metallice. Dziennikarz Paul Elliott określił je jako nieco dziwne, biorąc pod uwagę fakt, że Lars i James, którzy założyli grupę są "prawdziwymi samcami alfa". Gitarzysta odpowiedział, że zdecydowanie to on był samcem alfa biorąc pod uwagę całą trójkę. Skąd taki wniosek?

Eska ROCK: Wywiad z Arturem Gadowskim (IRA)

Dlaczego to ja musiałem robić wszystko, kiedy byłem w zespole? Dlaczego zawsze to mnie prosili mnie o rozmowę z promotorami i zajmowanie się sprawami finansowymi? Dlaczego to ja byłem tym, który musiał walczyć? Dlaczego musiałem rozmawiać z publicznością między piosenkami? - powiedział Dave w wywiadzie.

Były basista Metalliki reaguje na słowa Mustaine'a

Dave powiedział także, że James Hetfield nie miał wcześniej w ręku gitary i zaczął grać dopiero, gdy Mustaine dołączył do składu. Na jego słowa postanowił zareagować Ron McGovney. Muzyk był pierwszym basistą Metalliki i odszedł z zespołu w 1982 roku i został zastąpiony przez Cliffa Burtona. Ron był w składzie grupy w tym samym czasie co Mustaine i stwierdził, że zupełnie inaczej pamięta jego rolę w Metallice. Muzyk zareagował na artykuł i napisał na swoim Twitterze:

Dave rozmawiał z promotorami? Zbierał gotówkę? James nie grał na gitarze przed Metallicą? Nie tak pamiętam tamte czasy. Wręcz przeciwnie.