Spencer Elden, chłopiec z okładki płyty Nevermind grupy Nirvana

i

Autor: John Chapple/Splash News/EAST NEWS

Dave Grohl o aferze z okładką 'Nevermind': Mam mnóstwo pomysłów na to, jak powinniśmy zmienić tę okładkę

2021-10-05 10:10

Okładka albumu 'Nevermind' jest uznawana za jedną z najbardziej rozpoznawalnych w historii rocka. Niedawno Spencer Elden, który jest widoczny na okładce krążka, złożył pozew, w którym domaga się zadośćuczynienia, ponieważ uważa, że jego godność została naruszona. Czy w planach jest zmienić okładkę? Dave Grohl postanowił o tym powiedzieć trochę więcej.

Okładka albumu 'Nevermind' jest uznawana za ikoniczny obrazek w historii rocka, który znają nawet osoby, który nie słuchają tego typu muzyki. Ostatnio jednak głośno było o bohaterze okładki - Spancerze Eldenie, który nie jest zadowolony z tego, że jest na okładce nago. Sprawa jest cały czas w toku, aż w końcu głos zabrał Dave Grohl, który ujawnił, jaki jest pomysł na rozwiązanie sprawy z okładką.

Co tam w środku gra - Metallica

Dave Grohl o aferze z okładką 'Nevermind': Mam mnóstwo pomysłów na to, jak powinniśmy zmienić tę okładkę

Sytuacja robi się coraz bardziej poważna, jednak dotąd nikt z Nirvany nie wypowiedział się na temat sprawy, aż w końcu Dave Grohl powiedział w wywiadzie dla 'Sunday Times':

Mam wiele pomysłów, jak powinniśmy zmienić tę okładkę, ale zobaczymy, co będzie. Damy wam znać. Na pewno wymyślimy coś dobrego. Uważam, że życie jest na tyle ciekawe, że nie warto zaprzątać sobie głowy takimi sprawami. Na szczęście nie muszę się zajmować papierkową robotą.

Przypomnijmy, że Spencer Elden domaga się odszkodowania po 150 tysięcy dolarów od każdej z oskarżonych strona jest ich aż 17! Drugą opcję jest proces przed ławą przysięgłych, w czasie którego ustalona zostanie wysokość odszkodowania.

Metallica - najlepsze tatuaże fanów