Dave Grohl, Chad Smith i syn Taylora Hawkinsa grają klasyki Queen i Led Zeppelin! Jam w lokalnym miejscu

i

Autor: Screen z YouTube/csilver522 Lokalne spotkanie legend rocka!

Dave Grohl, Chad Smith i syn Taylora Hawkinsa grają klasyki Queen i Led Zeppelin! Jam session w pizzerii!

2023-08-24 9:57

Choć nie brak w świecie rocka nazwisk, które zachowują się i postępują niczym te przysłowiowe diwy, to bardzo duże jest także grono tych, którzy nie zapominają o korzeniach. Udowodnili to niedawno Dave Grohl i Chad Smith - a na miejscu obecny był też, jako słuchacz, Josh Homme z Queens of the Stone Age!

Raczej nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że takie zespoły, jak Foo Fighters czy Red Hot Chili Peppers, dziś uznawane są już za legendy sceny. Obie formacje cieszą się ogromnym uznaniem fanów, krytyków, wciąż wydają świetne krążki i koncertują na całym świecie, pojawiając się zarówno na najsłynniejszych festiwalach, jak i na pokazach stadionowych. "Czerwone papryczki" wciąż są w trakcie trasy koncertowej, w ramach której formacja zagrała także na warszawskim PGE NarodowymDave Grohl i spółka za to rozpoczną serię koncertów już na początku września (wciąż liczymy na wizytę w naszym kraju w przyszłym roku!). Czy to oznacza, że członkowie tych zespołów żyją w świecie z dala od fanów? Nic bardziej mylnego!

Foo Fighters - 5 ciekawostek o albumie "The Colour and the Shape" | Jak dziś rockuje?

Jam session w pizzerii!

Sporo szczęścia mieli Ci, którzy postanowili udać się do pizzerii Rock & Roll Pizza @ Harley's Valley Bowl w poniedziałek 21 sierpnia. Tego dnia miał tam miejsce koncert zespołu Chevy Metal, który gra covery najsłynniejszych rock and rollowych kawałków. Nikt raczej jednak nie spodziewał się jednak, że jako goście specjalni pokazu pojawią się właśnie Dave Grohl, ale też Chad Smith i syn nieżyjącego perkusisty Foo Fighters, Shane Hawkins! Panowie zagrali z grupą klasyki takich zespołów, jak Queen, Led Zeppelin, Van Halen czy AC/DC! Shane zasiadł za perkusją podczas You Really Got Me w wersji Van Halen Moby Dick Zeppelinów, następnie zmienił go Stephen Perkins z Jane’s Addiction, który zagrał w Ain't Taking 'Bout Love, Tie Your Mother Down Queen i Moonage Daydream Davida Bowiego. Grę Chada za to można było usłyszeć w zamykającym cały set coverze Dirty Deeds Done Dirt Cheap AC/DC! Na miejscu, ale jako słuchacz, obecny był też Josh Homme z Queens of the Stone Age! Sprawdź kilka nagrań poniżej!