Daria Zawiałow jest Z tobą na chacie... w Nowym Jorku!

i

Autor: Materiały prasowe - fot. Karol Gustavv Małecki Nowość od Darii Zawiałow!

Daria Zawiałow jest "Z Tobą na chacie"... w Nowym Jorku!

2023-08-21 15:30

Po wielkim sukcesie pierwszego singla zwiastującego nowy, studyjny album Darii Zawiałow - „FIFI HOLLYWOOD” (#1 Airplay, #11 Spotify) - artystka prezentuje jego następcę, utwór „Z Tobą na chacie”!

Napisałam ten utwór bazując na moich doświadczeniach, tuż po tym jak wróciłam z najlepszego wypadu mojego życia w 2022 roku - pisze Daria w swoim poście na Instagramie.

Queens of the Stone Age - najlepsze numery rockowej formacji

Inspiracje w Nowym Jorku!

Prywatna podróż Darii do Nowego Jorku zainspirowała ją na tyle, że to tam nakręcono klip do nowego numeru, a okładka singla powstała w jednej z ulubionych restauracji Darii z kuchnią azjatycką.

Big Apple City to kolejny przystanek na trasie Darii Zawiałow po Stanach Zjednoczonych (teledyski do „FIFI HOLLYWOOD” oraz „Złamane serce jest OK” nakręcono w Los Angeles), a tym samym - singiel „Z Tobą na chacie” jest jedną z ostatnich zapowiedzi nadchodzącego albumu, którego premiera jest zaplanowana na październik tego roku.

„Z Tobą na chacie” jest także częścią kolejnego, tajemniczego „rozdziału” nowej płyty. Rozdział Pete Stop ma opowiadać o momencie w życiu wokalistki, w którym pozwoliła sobie na zatrzymanie się w codziennym, życiowym pędzie. Opowiada o nowym etapie, o miłości, potrzebie stabilizacji.

Nowy album i trasa!

Wszystkie utwory, które trafią na czwarty album Darii powstały we współpracy z Bartoszem Dziedzicem – producentem odpowiedzialnym za legendarne już płyty tj. „Granda” Brodki czy „Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadło.

Przy tworzeniu albumu duetowi od strony muzycznej przyświecały gitarowe lata dziewięćdziesiąte, a lirycznie Daria postanowiła wyjść tym razem z roli narratora i skupić się na swoich osobistych doświadczeniach i przemyśleniach – pisać o nich bardziej wprost, bez owijania w bawełnę i z przymrużeniem oka.

Chwilę po premierze płyty, artystka wyruszy w trasę koncertową, która obejmować będzie sześć największych hal koncertowych w Polsce! Bilety na TRASĘ 92’ są już w sprzedaży.

TRASA 92’

  • 02.12.23 - Warszawa / COS TORWAR „Koncert Premierowy” (bilety na https://ebilet.pl)
  • 16.02.24 - Gdańsk / ERGO ARENA
  • 24.02.24 - Wrocław / HALA STULECIA
  • 09.03.24 - Kraków / TAURON ARENA KRAKÓW
  • 30.03.24 - Poznań / SALA ZIEMI
  • 28.04.24 - Warszawa / COS TORWAR

Bilety na koncerty w 2024r. dostępne są pod linkiem.