Czy Shavo Odadjian uderzył w przeszłości Brenta Hindsa?
W 2007 roku Brent Hinds, wówczas muzyk amerykańskiej formacji Mastodon, który w tym roku odszedł z grupy, trafił w poważnym stanie do szpitala. Doznał on m.in. urazu głowy w wyniku przepychanki. W związku z całym zdarzeniem, pozostawał przez pewien czas w spiączce. W przestrzeni medialnej pojawiła się wówczas informacja, że Hinds wdarł się w bójkę z Shavo Odadjianem, basistą System of a Down. Ostatnio, w rozmowie z zachodnim Metal Hammerem, muzyk postanowił zabrać głos w tym temacie i wyjaśnić, jak ta sytuacja naprawdę wyglądała.
Nigdy nie znokautowałem Brenta Hindsa. Nie wiem, kto mu tego naopowiadał. To było tak: byliśmy w Las Vegas. Działo się to przed Mandalay Bay po gali MTV Music Awards. Na miejscu byłem z moim przyjacielem, Reverendem Williamem Burkiem. Brent Hinds wyszedł z taksówki, był pijany, wymachiwał koszulką. Zaczął do mnie krzyczeć coś w stylu: "Brachu, kocham cię". Ciągle podchodził, żeby mnie przytulić. Był bardzo bezpośredni. Ale wszystko było w przyjacielskim tonie. Kiedy wsiadałem do taksówki, zobaczyłem, jak Brent chce zadać cios Burkowi, ale nie trafia. Burk w samoobronie uderzył go. Brent upadł i stracił przytomność. Stałem dosłownie z dwa metry obok. Ochrona zaatakowała moją taksówkę. Zakuli mnie w kajdanki i wsadzili na dołek. Nic jednak nie zrobiłem. Powiedziałem do nich, żeby sprawdzili zapis z kamer. To właśnie zrobili, a potem zostałem wypuszczony przez policję. Siedziałem tam przez jakieś cztery godziny. To był czas, kiedy było dużo napięć na Bliskim Wschodzie. Działo się coś, więc pomyślałem, że może zostałem sprofilowany albo coś. Nie wiem – wyjaśnił Odadjian
System of a Down zapowiedział stadionowe koncerty w 2025
W ostatnich latach, bez dwóch zdań, działalność formacji System of a Down jest mocno ograniczona. Muzycy dość mało koncertują. Wystarczy wspomnieć, że od 2021 roku grupa dała zaledwie 10 występów. W 2025 szykuje się więcej koncertów. Zespół zapowiedział m.in. sześć wielkich stadionowych koncertów w Ameryce Północnej. Pojawią się na nim goście specjalni.
Pierwsze dwa koncerty zaplanowano na 27 i 28 sierpnia na MetLife Stadium w East Rutherford w New Jersey. W tych dniach na scenie zaprezentuje się także Korn. Z kolei 31 sierpnia i 1 września, na Soldier Field w Chicago, fani zobaczą na żywo Avenged Sevenfold. Natomiast 3 i 5 września na Rogers Stadium w Toronto w roli gościa specjalnego wystąpi formacja Deftones. Ponadto na wszystkich sześciu koncertach, w charakterze supportu, zagrają: Polyphia i Wisp.