Ozzy Osbourne odgryzł głowę nietoperzowi? Co naprawdę się stało 20 stycznia 1982 roku?

i

Autor: Ozzy Osbourne odgryzł głowę nietoperzowi? Co naprawdę się stało 20 stycznia 1987 roku?/screen: youtube.com/user/MetalUndergroundTV

Czy Ozzy Osbourne naprawdę odgryzł głowę nietoperzowi? Co stało się 20 stycznia 1982 roku?

2024-01-19 9:41

Historia związana z ogryzieniem nietoperzowi głowy przez Ozzy'ego Osburne'a, to prawdopodobnie najbardziej ikoniczna opowieść rock and rolla. Co naprawdę wydarzyło się 20 stycznia 1982 roku?

Historia o odgryzieniu głowy nietoperzowi przez Ozzy'ego Osbourne'a, to jedna z tych opowieści, które stały się wręcz ikoniczne w historii rock and rolla. Co dokładnie stało się 20 stycznia 1982 roku?

Podczas trasy koncertowej promującej album Diary Of A Madman Ozzy wymyślił, że będzie rzucał w stronę publiki surowe mięso. Wszystko byłoby dobrze, gdyby nie fakt, że publika postanowiła przynosić na koncerty szczury i właśnie nietoperze. Niektórzy mówią, że nie był to jedyny incydent, jednak najpopularniejszy stał się ten, gdzie Ozzy faktycznie odgryzł głowę nietoperzowi.

Co naprawdę stało się 20 stycznia 1982 roku?

20 stycznia 1982 roku w Veterans Auditorium w Des Moines jeden z fanów rzucił na scenę nietoperza. Oślepione reflektorami stwoerzenie nie poruszało się, a Ozzy pomyślał, że to gumowa zabawka. Jak mówił Ozzy w książce 'Ja, Ozzy':

Byłem przekonany, że był to jeden z tych sztucznych nietoperzy, którymi ludzie straszą się w Halloween. Scena była dosłownie pokryta gumowymi nietoperzami, którymi rzucali we mnie fani. To musiało być tak, że przez przypadek podniosłem żywego. Rozgryzłem go i poczułem, że ten się rusza, a usta wypełniła lepka maź... To wcale nie było miłe i fajne.

To jednak nie był koniec, Ozzy musiał później przyjmować serię bolesnych zastrzyków przeciwko wściekliźnie. To od tego momentu pojawiło się wiele kontrowersji związanych z koncertami Ozzy'ego. Od tego momentu również, zakazano wnoszenia zwierząt na koncerty, a sam Ozzy przestał w ludzi rzucać mięsem.