Czas odkurzyć glany! KSU zapowiada nowy album

i

Autor: Materiały prasowe

Czas odkurzyć glany! KSU zapowiada nowy album

2023-01-25 13:53

Punkowa legenda z Ustrzyk nie zwalnia tempa. Regularnie koncertuje, na ich stronie widać zapowiedzi udziału w największych plenerowych wydarzeniach przyszłej wiosny i lata. To jednak nie wszystko. Właśnie dowiedzieliśmy się o zamiarach publikacji nowego albumu.

Podczas gdy większość kapel grających równie długo co KSU najczęściej już jedynie odcina kupony od dawnych sukcesów, albo jeżdżą w trasy grając w całości stare albumy, ta ekipa właśnie zapowiedziała całkowicie premierowy materiał.

Na nowym krążku znajdzie się aż 13 piosenek. Znając dotychczasowy dorobek Siczki możemy się spodziewać wkurzonych tekstów piętnujących ludzkie wady, chwytliwych melodii i prostej punkowej energii, którą grupa ładuje nasze baterie od ponad czterdziestu lat. Oto lista tytułów kawałków, które znajdą się na nowym krążku. Wygląda na to, że będzie ostro i kontrowersyjnie. Dobrze, punk to nie rurki z kremem:

 1. Akordy
 2. Mowa polska
 3. Gruz i pokrzywy
 4. Moje łzy
 5. Koleiny gliny
 6. Rezerwat czartów
 7. Łańcuszek szczęścia
 8. Gówniarzyki
 9. Smoluch
 10. Zwidy historii
 11. Na szczyt
 12. Życie trwa
 13. Krzyk

Wydający płytę Mystic zapowiedział także, że do wydania digipakowego płyty będzie dorzucana płyta bluray z zapisem koncertu z okazji 44-lecia KSU. To prawie 3 godziny muzyki, gdzie znajdziecie zarówno największe przeboje kapeli jak i znacznie nowsze, wciąż aktualne kompozycje. Premiera płyty „44” zapowiedziana jest na 24.02. Data jest to zapewne nieprzypadkowa, bo właśnie wtedy minie rok od początku rosyjskiej konwencjonalnej inwazji w Ukrainie.

Muzyka rockowa lat 2000. - Polska. Tych płyt słuchamy do dziś