Czarny Bez przedstawia debiutancki album! “Ludzie, duchy, bogi” to połączenie elektroniki z folkiem i metalowymi riffami

i

Autor: Materiały prasowe Polski zespół z debiutancką płytą

Czarny Bez przedstawia debiutancki album! “Ludzie, duchy, bogi” to połączenie elektroniki z folkiem i metalowymi riffami

2022-07-19 10:35

Zespół Czarny Bez, którego stylistyka oparta jest o fantastyczną, alternatywną historię, wydał swój debiutancki album! Krążek został zatytułowany “Ludzie, duchy, bogi” i ukazał się w piątek 15 lipca, nakładem wytwórni Via Nocturna. Jak brzmi te wyjątkowe połączenie elektroniki z folkiem i metalowymi riffami? Sprawdź!

Czarny Bez to kwartet, powstały w Skarżysku-Kamiennej. Grupa w swojej twórczości łączy industrialne elektroniczne brzmienia z folkiem oraz metalowymi riffami. Tematyką utworów są słowiańskie legendy, mity, tradycje i duchowość, a wszystkie teksty pisane są w języku polskim. Muzyka Czarnego Bzu to podróż do naszych korzeni, do historii często nieznanej, zapomnianej, do refleksji nad współczesnym światem i opowieści o prasłowiańskim duchu, waleczności  i  odwadze. Uwagę zwraca także charakterystyczny wizerunek członków zespołu - męska część zespołu nosi dehumanizujące maski podczas koncertów a stroje członków grupy są w klimacie steam punk, rave, goth. Stylistyka zespołu oparta jest o fantastyczną, alternatywną historię:

To najlepsza Chemia jaka była kiedykolwiek!” - Łukasz Drapała w Esce ROCK!

Przyszłość  i  przeszłość   jest  tu  i   teraz … planetę  okaleczyły kataklizmy o nieznanych wcześniej rozmiarach. Wypracowane modele społeczne, wartości przestały istnieć. Organizmy państwowe uległy destrukcji.  Cywilizacja jaką znamy upadła.  Nastąpiła  era chaosu …  Na wschodzie Europy, której obszar jeszcze nie ostygł pamiętając katastrofalny w skutkach konflikt międzynarodowy, krwawą wojnę religijną, śmiertelną zarazę i upadek człowieczeństwa tworzą się nowe formy ludzkich skupisk. Nasz rodzaj przetrwał a planeta się odradza. Potrzeba bezpieczeństwa i tęsknota za stabilizacją prowadzi nową społeczność do rzeczywistości,  w której  jak w zwierciadle odbijają się echa pradawnych tradycji  i  zwyczajów. Przestrzeni, gdzie namacalnie znów czują siłę potężnych starożytnych bogów.  Do czasów burzliwych wieców i  plemiennych rodowych władców.  Świętych gajów  i  odwiecznych  gór.  Do cybernetycznej epoki żelaza ale też … powrotu więzi międzyludzkich  i  bliskości z naturą.  Życie w równowadze z przyrodą to jedyna szansa, żeby zacząć od nowa. Czas zatoczył  krąg … i to wtedy na gruzach cywilizacji u zarania nowej odmienionej ludzkości zrodził się Czarny Bez.

Czarny Bez wydał swój debiutancki album!

W piątek 15 lipca, nakładem wytwórni Via Nocturna, ukazał się debiutancki album zespołu! Płyta została zatytułowana Ludzie, duchy, bogi i stanowi wyjątkowy pokaz charakterystycznego, wyróżniającego się brzmienia grupy. Krążek promuje singiel Perun, do którego ukazał się też teledysk.