THE GOLDEN AGE OF HARD ROCK

i

Autor: Screen z YouTube/THE GOLDEN AGE OF HARD ROCK

Cynthia Albritton nie żyje. Zasłynęła odlewami członków wielkich gwiazd. Miała 74 lata

2022-04-22 14:35

Nie żyje Cynthia Plaster Caster. Artystka zasłynęła gipsowymi odlewami penisów słynnych muzyków rockowych - takich jak Jimi Hendrix, czy frontman Dead Kennedys. Miała 74 lata.

Cynthia Albritton, znana również jako Cynthia Plaster Caster, zmarła 21 kwietnia 2022 roku w Chicago po długiej chorobie. Amerykańska groupie i popularna artystka zasłynęła głównie gipsowymi odlewami fallusów znanych muzyków i celebrytów. Na swoje "eksponaty" często mówiła "sweet babies". Albritton została również uwieczniona w piosence "Plaster Caster" zespołu KISS, a w 2001 roku powstał dokument o tym samym tytule, który opisuje jej oryginalne hobby. Rok wcześniej mogła pochwalić się swoja pierwszą wystawą w Nowym Jorku, a później tworzyła też odlewy piersi znanych osobistości.

Co tam w środku gra? Black Sabbath - Sabotage

Cynthia Plaster Caster nie żyje. Kim była słynna artystka?

Cynthia Albritton urodziła się w Chicago w 1947 roku. Podczas nauki w szkole artystycznej dostała zadanie stworzenia odlewu "czegoś solidnego". Kiedy inni szukali twardych przedmiotów do gipsowania, Cynthia zdecydowała się na męskiego członka. Uznała, że wystarczy do tego substancja do formowania zębów o nazwie alginian. Znalazła Hendrixa, pierwszego z wielu, który zgodził się na wykonanie takiego odlewu. Przez kolejne lata uganiała się za legendarnymi gwiazdami rocka i wykonywała gipsowe formy ich penisów dla potomności. Artystka zmagała się niestety z przewlekłą chorobą i zmarła 21 kwietnia 2022. Miała 74 lata.

Cynthia Plaster Caster i jej wyjątkowe eksponaty

Śmiało można powiedzieć, że artystka odnalazła swoja niszę. Sypiała ze słynnymi i utalentowanymi artystami, których przy okazji wykorzystywała do swoich prac. Wśród wyjątkowych "eksponatów" znalazły się odlewy takich artystów jak: Jimi Hendrix, Frank Zappa, Pete Shelly z Buzzcocks, Richard Lloyd z Television, Dennis Thompson i Wayne Kramer z MC5, Eric Burdon z The Animals, Zal Yanovsky z Lovin' Spoonful, czy Jello Biafra z Dead Kennedys. Poza gwiazdami rocka pojawiały się również "pamiątki" po filmowcach i celebrytach.