Creed

i

Autor: Courtesy Everett Collection

Nowości

Creed zapowiedział wyjątkową reedycję "Human Clay" z okazji 25-lecia wydania

W tym roku na rynku ukaże się wyjątkowe wydanie "Human Clay", kultowego albumu zespołu Creed. Jubileuszowa reedycja będzie zawierała m.in. niepublikowane dotąd nagrania koncertowe.

Creed zapowiedział wyjątkową reedycję "Human Clay"

Amerykańska formacja Creed powstała w 1994 roku. W pierwszym okresie działalności (do 2004 roku) zespół wydał trzy studyjne albumy – "My Own Prison", "Human Clay" i "Weathered". Drugi z wymienionych krążków był kluczowy dla przyszłości muzyków. 

Krążek "Human Clay", który został wydany w 1999 roku, odniósł ogromny sukces komercyjny. Całość zadebiutowała na szczycie listy "Billboard 200". To właśnie z tego albumu pochodzą tak znane utwory zespołu, jak m.in. "Higher" czy "With Arms Wide Open". 

Najsłynniejsze logo w historii rocka należy do The Rolling Stones. Jak powstało?

W tym roku mija 25 lat od wydania "Human Clay". To idealna okazja, aby na rynku ukazała się reedycja całości. Zwłaszcza, że zespół nie tak dawno powrócił na scenę i w połowie lipca ruszy w trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych (potrwa ona aż do początku grudnia). 

Zremasterowane rocznicowe wydanie, 2CD, ukaże się 16 sierpnia. 

Wydanie składające się z dwóch kompaktów będzie na dodatkowym dysku zawierało rarytasy czy strony B singli czy wcześniej niepublikowane nagrania z koncertu w Teksasie w 1999 roku. Jeszcze bardziej rozbudowana będzie wersja dostępna tylko w serwisach streamingowych (m.in. o cover klasycznego utworu The Doors "Roadhouse Blues" z udziałem Robby'ego Kriegera, który został wykonany w trakcie Woodstock '99). 

W 2022 wznowienie "Human Clay" pojawiło się na winylu, a teraz zespół wypuści limitowane wydania na kolorowych nośnikach. Do wyboru będą różne kolory, w zależności od sprzedawcy (np. pomarańczowy winyl będzie dostępny wyłącznie w sieci Walmart). Również trafią one do sprzedaży 16 sierpnia. Na wydaniu winylowym znajdzie się tylko podstawowa tracklista albumu "Human Clay". 

Riffy tych utworów najczęściej wyszukują gitarzyści w sieci: