Corey Taylor wydał nowy singiel i rusza w trasę! Nie mamy dobrych wieści dla polskich fanów

i

Autor: Dafydd Owen/Avalon.red/REPORTER Nowości od Coreya Taylora

Corey Taylor wydał nowy singiel i rusza w trasę! Nie mamy dobrych wieści dla polskich fanów

2023-07-12 10:04

Corey Taylor intensywnie przygotowuje się do wydania swojego drugiego solowego albumu. Krążek "CMF2" ukaże się już we wrześniu, w maju zaś poznaliśmy jego pierwszą zapowiedź - teraz czas na kolejny singiel! We wtorek 11 lipca Corey podzielił się z fanami numerem "Post Traumatic Blues" i zapowiedział trasę koncertową!

Corey Taylor od dawna spełnia się w licznych projektach. Muzyk dał się poznać oczywiście jako wokalista zespołów Slipknot i Stone Sour, ma także na koncie liczne współprace. Przełomowy z wielu względów okazał się być dla artysty rok 2020 - to wtedy światło dzienne ujrzał jego debiutancki album solowy, zatytułowany CMFT, który spotkał się z ciepłym przyjęciem branży i bardzo dobrze poradził sobie pod względem komercyjnym. Po trzech latach Taylor znów stawia na siebie!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Corey Taylor z nowym numerem!

Już na początku tego roku stało się jasne, że wokalista intensywnie pracuje w studiu nad nowym autorskim projektem. Szczegóły poznaliśmy w marcu, gdy Corey udzielił wywiadu dla magazynu "NME", prawdziwe konkrety zaś nadeszły dwa miesiące później. W połowie maja artysta podzielił się z fanami klipem do pierwszego singla, Beyond. Wraz z jego premierą Taylor zdradził, że jego druga płyta, CMF2, ukaże się 15 września nakładem BMG. Minęły kolejne dwa miesiące, a my dostaliśmy kolejną zapowiedź krążka! Tym razem Corey postawił na zapowiedziany już w marcu kawałek Post Traumatic Blues. Sam wykonawca określa go jako próbę opisania ludziom czym jest i jak radzić sobie z zespołem stresu pourazowego. Posłuchaj utworu poniżej!

Corey Taylor rusza w trasę! Co z Polską?

Wraz z wydaniem nowego singla, Corey zapowiedział swoją solową trasę koncertową. Ta wystatuje już w listopadzie, niestety, nie mamy dobrych wieści dla polskich fanów artysty - seria występów (przynajmniej na chwilę obecną) nie obejmuje swoim zasięgiem Polski. Poniżej lista miejsc, w których zagra muzyk.

  • 8 listopada: Leeds O2 Academy, Wielka Brytania
  • 9 listopada: Wolverhampton Civic, Wielka Brytania
  • 11 listopada: Manchester Academy, Wielka Brytania
  • 12 listopada: GlasgowO2 Academy, Wielka Brytania
  • 14 listopada: London Eventim Apollo, Wielka Brytania
  • 19 listopada: Paris Le Trianon, Francja
  • 20 listopada: Cologne Palladium, Niemcy
  • 22 listopada: Berlin Verti Music Hall, Niemcy
  • 24 listopada: Tilburg 013, Holandia