Corey Taylor

i

Autor: Materiały prasowe

koncerty 2024

Corey Taylor gra solowo w Europie! Takiej setlisty można się spodziewać na koncercie w Warszawie

2024-05-29 10:40

Corey Taylor w pewnym momencie swojej kariery uznał, że czas na nową przygodę i rozpoczął działalność solową. Muzyk jest już kilka miesięcy po premierze drugiego autorskiego krążka, które to promuje na serii koncertów, a ta już dosłownie za moment dotrze do naszego kraju! Jakiej setlisty można się spodziewać po występie w Warszawie?

W 2020 roku, krótko po wybuchu ogólnoświatowej pandemii COVID-19, Corey Taylor uznał, że czas na nowy początek i w końcu zdecydował się ostatecznie ukończyć pierwszy solowy krążek. Ten ujrzał światło dzienne w październiku cztery lata temu - CMFT spotkał się z dużym uznaniem branży oraz fanów i fanek artysty, a on sam w odpowiedzi na ciepłe przyjęcie wydawnictwa zapewnił, że kolejne ujrzy światło dzienne szybciej, niż wszyscy się spodziewają.

Jak obiecał, tak zrobił i już w 2022 roku zaczęły pojawiać się pierwsze informacje o nowym autorskim projekcie Coreya. Szczegóły nadeszły wiosną kolejnego roku, wraz z wydaniem singla Beyond, który oficjalnie zapowiedział nadchodzące CMF2. Płyta pojawiła się na rynku we wrześniu ubiegłego roku, a wokalista szybko zapowiedział, że premierowy materiał promowany będzie na trasie koncertowej na całym świecie. Choć pojawiły się pewne zawirowania w przypadku występów w USA, to Europa doczekała się solowej wizyty Taylora. Trasa wystartowała i już za chwilę dotrze do Polski!

Slipknot - jak przez lata zmieniały się teledyski zespołu?

Corey Taylor gra solo!

Przypominamy, że muzyk Slipknota zaprezentuje się polskim fanom i fankom już w poniedziałek 3 czerwca! Artysta zagra tego dnia w warszawskiej Stodole, a w roli supportu wystąpi duński zespół metalowo-core'owy Siamese! Niestety, dla wszystkich tych, którzy czekali na ostatnią chwilę z kupnem biletów na pokaz nie mamy dobrych wieści - solowy występ Coreya Taylora w Warszawie od dłuższego już czasu widnieje jako w pełni wyprzedany.

Czego po pokazie mogą spodziewać się Ci, którzy wejściówki mają już dawno na stanie? Corey wystartował z trasą w niedzielę 26 maja koncertem w Turcji. W jego ramach muzyk i jego koncertowy skład zagrali set, liczący w podstawowym wydaniu czternaście kawałków, grupa wyszła jeszcze na trzy-utworowy bis. Muzyk gra oczywiście materiał ze swoich solowych projektów, nie brakuje jednak kompozycji z repertuaru Slipknota, chociażby Before I Forget czy Snuff, a przede wszystkim z katalogu Stone Sour. Poniżej pełna setlista, która wybrzmiała na koncercie Coreya w Turcji.

Corey Taylor - setlista koncertu w Turcji, 26 maja 2024 rok

 1. Post Traumatic Blues
 2. Made of Scars (Stone Sour)
 3. Black Eyes Blue
 4. We Are the Rest
 5. Song #3 (Stone Sour)
 6. Beyond
 7. Before I Forget (Slipknot)
 8. Temat ze SpongeBoba Kanciastoportego (Painty the Pirate & Kids cover)
 9. Snuff (Slipknot)
 10. From Can to Can't (Corey Taylor, Dave Grohl, Rick Nielsen i Scott Reeder cover)
 11. Talk Sick
 12. Home
 13. Midnight
 14. Through Glass (Stone Sour)

Bis:

 1. The Killing Moon (Echo & the Bunnymen cover)
 2. 30/30-150 (Stone Sour)
 3. Duality (Slipknot)

Oto ciekawostki o albumie "Vol. 3":