Co z nową muzyką od Alice in Chains? Nie mamy dobrych wieści

i

Autor: Mat Hayward/Getty AFP/EAST NEWS Nie ma szans na nową muzykę Alice in Chains?

Co z nową muzyką od Alice in Chains? Nie mamy dobrych wieści

2023-03-13 14:08

Zespół Alice in Chains to jedna z największych legend muzyki grunge. Choć grupa dziś działa w zmienionym składzie, to jej występy wciąż przyciągają tłumy, a te niecierpliwie czekają na nowe wydawnictwa formacji. Ostatni album Alice in Chains ukazał się pięć lat temu - czy jest szansa na to, że w tym roku usłyszymy nowy materiał? Grupa nie ma dobrych wieści.

Zespół Alice in Chains powstał w 1987 roku. Założyli go gitarzysta i wokalista Jerry Cantrell oraz perkusista Sean Kinney, do których z czasem dołączyli główny wokalista Layne Staley i basista Mike Starr. Grupa bardzo szybko stała się jedną z najważniejszych na rynku, reprezentujących grunge, a jej pierwsze płyty - Facelift, Dirt Alice in Chains cieszyły się ogromną popularnością i uznaniem. W 1993 roku formację opuścił Mike Starr, w 2002 roku zmarł natomiast Layne. Choć Alice in Chains nigdy oficjalnie nie zakończyła działalności, to pozostawała w zawieszeniu mniej więcej od 1996 do 2005 roku. W 2006 roku skład uzupełnił wokalista William DuVall, a w ostatnich latach zespół wydał kolejne trzy płyty.

Co z nową muzyką od Alice in Chains?

Ostatni album formacji, zatytułowany Rainier Fog, ukazał się w 2018 roku. Fani nie ukrywają, że mocno wyczekują nowego krążka legendy - czy są na to szanse? Niestety, nie mamy dobrych wieści. W rozmowie z Terrie Carr ze stacji radiowej 105.5 WDHA, William powiedział, że choć wszyscy o tym myślą, to na chwilę obecną nie ma żadnych planów, związanych z nagrywaniem czegoś nowego w ramach Alice in Chains. Wynika to przede wszystkim z tego, że wszyscy członkowie formacji skupieni są na innych projektach, jak on na karierze solowej. 

Klub 27 - klątwa, która wisi nad młodymi i sławnymi? /Eska ROCK

Przypuszczam, że coś się w końcu pojawi. W tej chwili nie mamy jednak w tym zakresie żadnych planów, ponieważ wszyscy robimy inne rzeczy. Ale nieuchronnie wydaje się, że to się w końcu odwróci - powiedział William w wywiadzie.