Co słychać na scenie niezależnej? Pozdrowienia od podziemia #4

i

Autor: YouTube

Co słychać na scenie niezależnej? Pozdrowienia od podziemia #4

2022-09-19 16:46

Jesień, jesień, liście niesie… czy jakoś tak? Na naszym podwórku jesień przynosi nowości muzyczne od niezależnych artystów. Może nie są w katalogach wielkich wytwórni, może nie podbijają list przebojów, ale nie znikają z naszego radaru.

Zaczynamy od punkowego uderzenia z Lipska. Grający tam zespół Na Zewnątrz właśnie opublikował nowy teledysk promujący krążek „Koniec 13”. Jeśli lubicie klimaty postapokaliptyczne oraz bezkompromisowe brudne granie, poczujecie się jak u siebie… w bunkrze.

Thrash-metalowcy z Tassack jeszcze niedawno zafundowali nam razem z Okrutnikiem cover KATa, a teraz wypuścili autorski kawałek okraszony teledyskiem. Kawałek „Oko menela” to klasyczne thrashowe riffy, ciężka rozbiegówka i agresywna szybka „patataja”. Tekst? Śmiechowo, pociesznie, lekko siermiężnie. Widowni kabaret-metalu spod znaku Łydki Grubasa, Kabanosa i Nocnego Kochanka polecam. Szczególnie, że to młode chłopaki i jeszcze mogą pokazać pazury.

Warszawski nu-metalowy kolektyw .bHP zapowiedział release party swojego pierwszego długograja. 29 października w stołecznych 2 Kołach będzie można przybić im piątkę i posłuchać na żywo. Zagrają także Violent Answer, Athe oraz weterani sceny: NOCONCRETO. Więcej o tym wydarzeniu dowiecie się tutaj.

Korzystając z okazji, przedstawimy ekipę, która występuje i zaczniemy od końca. NOCONCRETO są na scenie od 1996 roku, zatem pamiętają rozkwit nu-metalu, jego upadek i właśnie wracają z jego drugą falą. Jak widać w ich świeżutkim nagraniu z koncertu w tym roku – energii im nie brakuje.

Athe to nowość na rodzimym rynku, która wprowadza nad Wisłę amerykańskie inspiracje. Sami o sobie piszą trap-metal, a my nie bawiąc się w etykietki możemy polecić to każdemu, kto lubi nowoczesne wymieszanie niskich potężnych riffów z mocnym elektronicznym przetworzeniem.

Violent Answer właśnie opublikowali nowy teledysk, więc to idealna okazja by ich przedstawić. Bardzo nowoczesne, pełne pociętej rytmiki i charakterystycznego dla amerykańskiej szkoły scream’u granie.

Na sam koniec gospodarze wieczoru, czyli .bHP. Ciężkie riffy? Jest. Elektronika i DJ z deckiem? Jest. Stylówa mieszająca metal z kulturą hip-hop? Jest. Agresywny growl i melodyjny refren? Jasne! Mamy zatem wszystko, czego trzeba żeby stworzyć nu-metalowy band z prawdziwego zdarzenia. Polecamy Waszej uwadze. 

Nasz cykl „Pozdrowienia od podziemia” kierowany jest do WAS – muzyczek i muzyków grających alternatywę, niewypromowanych, niezależnych. Zapraszamy Was do nadsyłania wieści o tym co robicie. Gracie koncert? Wydajecie coś nowego? Nagraliście teledysk? Prowadzicie niezależną małą wytwórnię? Napiszcie do nas na adres: [email protected]