Rob Halford

i

Autor: Materiały prasowe

Co Rob Halford poradziłby 18-letniemu fanowi, który dopiero odkrywa Judas Priest?

2024-02-29 12:55

Wielkimi krokami zbliża się premiera najnowszego, niezwykle wyczekiwanego przez fanów, albumu zespołu Judas Priest. Formacja już w październiku ubiegłego roku zapowiedziała wydanie "Invincible Shield", a do tej pory podzieliła się ze światem czterema singlami. Być może wielu młodych fanów metalu zacznie swoją przygodę z Judas Priest właśnie od tej płyty - co poradziłby takim osobom Rob Halford?

W tym roku mija dokładnie 55 lat od momentu powstania jednego z najbardziej rozpoznawalnych i najważniejszych zespołów heavy metalowych. Przez cały ten czas Judas Priest mocno zapracował sobie na ten tytuł, zmieniając brzmienie tego gatunku, urozmaicając go z wydaniem każdego kolejnego albumu, w tym zupełnie już kultowych Killing Machine, British Steel, Screaming for Vengeance czy Painkiller. Obecnie formacja ma na koncie dziewiętnaście albumów studyjnych, wliczając w to już ten, który dopiero ujrzy światło dzienne, czyli Invincible Shield. Wydawnictwo będzie miało swoja premierę już w piątek 8 marca, a przy tej okazji Rob Halford odpowiedział na bardzo interesujące pytanie...

Najbardziej wyczekiwane albumy pierwszych miesięcy 2024 roku! / Eska ROCK

Co poradziłby 18-letniemu fanowi metalu Rob Halford?

Wokalista grupy był ostatnio gościem w audycji "The Plan B Show With Brock And Hunter" w stacji radiowej WIRX w Southwest Michigan. W ramach wywiadu prowadzący zapytał Halforda o to, co poradziłby młodemu słuchaczowi, który dopiero zaczyna swoją przygodę z brzmieniem metalowym, w którego ręce dostanie się nadchodzący album grupy, a który być może będzie dla takiej osoby pierwszym z dyskografii grupy, który przesłucha.

Rob odpowiedział, że zdaje się, że dziś uznaje się, że jego formacja w jakiś sposób przełamała brzmienie heavy metalu, łamiąc niejako obowiązujące w nim zasady, dotyczące brzmienia, czy poruszanych w utworach tematów. Dalej muzyk mówi, że zupełnie wspiera każdego, kto właśnie odkrywa heavy metal i mówi, że czuje w jakimś stopniu zaszczyt, że osoba ta zdecydowała się sięgnąć po muzykę Judas Priest. Chcąc zachęcić młodych słuchaczy do sprawdzenia nadchodzącego Invincible Shield, Rob powiedział, że warto mieć z tyłu głowy myśl, że dorobek jego zespołu to prawdziwa podróż po najróżniejszych meandrach heavy metalu:

Ten zespół dokonał wielu, wielu rzeczy. W jednej minucie jesteśmy "The Sentinel" a w następnej będziemy "Turbo Lover". To szalona jazda, stary. To szalona jazda. Dlatego naprawdę uwielbiamy mieć taką możliwość, szczególnie dotarcia do nowych metalowców, aby wprowadzić was do naszej metalowej społeczności i zapewnić wam najlepsze chwile w życiu, jakie będziecie mieli okazję przeżyć - powiedział Rob w rozmowie.

Sprawdź się poniżej w quizie o zagranicznym rocku i metalu lat 80.

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę lat 80.? Van Halen, Guns N' Roses, Metallica i inni

Pytanie 1 z 10
Który polski artysta stworzył okładkę albumu "British Steel" Judas Priest?