Chuck Morris - odnaleziono ciało perkusisty i jego syna. Zaginęli miesiąc temu

i

Autor: Screen z YouTube/9NEWS Tragiczne wieści na temat perkusisty Lotus

Chuck Morris - odnaleziono ciało perkusisty i jego syna. Zaginęli miesiąc temu

2023-04-12 9:39

Tragiczne podejrzenia znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. We wielkanocny weekend służby odnalazły ciało perkusisty grupy Lotus, Chucka Morrisa i jego syna. Obaj uchodzili za zaginionych od połowy marca. Pomocna w odnalezieniu zwłok okazała się być zaawansowana technologia. Co takiego wydarzyło się na spływie kajakowym?

W połowie marca perkusista grupy Lotus, Chuck Morris, wraz z synem, 20-letnim Charleyem Morrisem, udali się na spływ kajakowy na terenie Arkansas. Niestety, 16 marca do biura szeryfa wpłynęło zgłoszenie o ich zaginięciu, co zostało przekazane przez lokalną stację radiową. Natychmiast rozpoczęto poszukiwania w rejonie South Lost Bridge Village w Beaver Lake, jednak były one znacznie utrudnione przez warunki terenowe, temperaturę, pogodę i głębokość jeziora. Choć początkowo rodzina miała nadzieję, iż uda się odnaleźć zaginionych, to dość szybko służby przyjęły, iż obaj Panowie utonęli. 9 kwietnia, po upływie ponad trzech tygodni, w social mediach zespołu pojawiło się oświadczenie, informujące o odnalezieniu ciała syna perkusisty, Charleya MorrisaDzień później post zaktualizowano wskazując, że służby dotarły także do zwłok Chucka Morrisa. Jako przyczynę zgonu wskazano utonięcie.

Muzycy rockowi, którzy odeszli w 2022 roku

Lotus - amerykańska legenda muzyki elektronicznej

Zespół Lotus został założony w Goshen College w sierpniu 1998 roku przez Steve'a Clemensa, Luke'a Millera, Michaela Rempela, Andy'ego Paradę i Joela Jimeneza. Morris dołączył do składu w 2001 roku, kiedy to grupa zdecydowała się skupić na graniu muzyki instrumentalnej, czerpiącej z brzmienia elektronicznego. Formacja miała na koncie prawie dwadzieścia płyt. Obecnie Lotus przygotowuje się do zagrania czterech koncertów charytatywnych na rzecz zmarłego przyjaciela i jego syna. Środki ze sprzedaży biletów trafią do pogrążonej w żałobie rodziny.