Charlie Benante nie zagra z Anthrax na najbliższych koncertach! Kto zastępuje perkusistę?

i

Autor: Materiały prasowe Kto zastąpi Charliego Benante na trasie Anthrax?

Charlie Benante nie zagra z Anthrax na najbliższych koncertach! Kto zastępuje perkusistę?

2023-01-23 9:18

Kilka dni temu zespół Anthrax rozpoczął swoją trasę koncertową po Ameryce Północnej, na której towarzyszą mu grupy Exodus i Black Label Society. Choć na pierwszych występach za sterami perkusji zasiadł Charlie Benante, to formacja właśnie poinformowała, że muzyka zabraknie na części trasy. Dlaczego? Kto go zastępuje?

Charlie Benante dołączył do składu grupy Anthrax w 1983 roku i od tamtej pory pozostaje jej stałym członkiem. Uznaje się, że perkusista skomponował, wraz z założycielem Scottem Ianem, większość utworów, które złożyły się na dyskografię zespołu. Muzyk udzielał się także w formacji Stormtroopers of Death, a na debiutanckim albumie grupy pokazał, że świetnie radzi sobie także z grą na gitarze. Poza działalnością stricte muzyczną, Benante zajmuje się grafiką i ma na koncie projekty wielu okładek płyt Anthrax. W 2022 roku oficjalnie ogłoszono, że Benante będzie pełnił funkcję perkusisty na wielkim zjeździe żyjących członków grupy Pantera. Formacja rozpoczęła trasę w składzie Rex Brown, Benante, Zakk Wylde i Phil Anselmo na początku grudnia, a już 5 czerwca 2023 roku Panowie zagrają w Polsce, a dokładnie w łódzkiej Atlas Arenie w ramach powracającego Metal Hammer Festival. 

Charlie Benante nie pojawi się na najbliższych koncertach Anthrax

Perkusista jest obecnie niezwykle zajętym człowiekiem - nie tylko jest w trakcie serii występów z Panterą, ale także wciąż intensywnie działa w swojej macierzystej formacji. Ta zaś właśnie rozpoczęła swoją trasę koncertową po Ameryce Północnej - niestety, na kilki najbliższych pokazach Benante nie pojawi się na scenie! Anthrax poinformował za pośrednictwem swoich social mediów, że muzyk musi poddać się "drobnemu zabiegowi", co wyłączy go z udziału w koncertach. Kto zastępuje perkusistę na trasie? Jego obowiązki pełni już Derek Roddy, znany chociażby z grupy Hate Eternal. Kiedy dokładnie Benante wróci do składu i co właściwie mu dolega? Tego zespół nie zdecydował się ujawnić. A jak za sterami perkusji radzi sobie Roddy? Sprawdź wideo poniżej!

Nadchodzące koncerty rockowe - te gwiazdy zagrają w Polsce w najbliższym czasie!

Nasz człowiek, który nadaje wszystkiemu rytm - Charlie Benante - zmuszony jest opuścić kilka pokazów z trasy, aby poddać się drobnemu zabiegowi i nie pojawi się na kilku następnych koncertach. Ale nie martwcie się, potężny Derek Roddy zastępi Charliego pod jego nieobecność – i bez obaw, Charlie niedługo wróci! Tymczasem metal wciąż jest ciężki, a przedstawienie musi trwać. Do zobaczenia! - brzmi treść opublikowanego oświadczenia.