Chad Smith kocha grać i nie ważne dla ilu osób. Perkusista wystąpił w lokalnym pubie przed garstką słuchaczy

i

Autor: Chad Smith/agefotostock/East News Chad Smith zagrał dla 17 osób

Chad Smith kocha grać i nieważne dla ilu osób. Perkusista wystąpił w lokalnym pubie przed garstką słuchaczy

2023-02-10 14:56

Chad Smith to jeden z najbardziej wpływowych perkusistów na świecie. Muzyk dał się poznać nie tylko jako członek Red Hot Chili Peppers, ale też współtwórca wielu różnych projektów, czy stały współpracownik Iggy'ego Popa i Ozzy'ego Osbourne'a. Chad właśnie udowodnił, że granie i muzyka są dla niego najważniejsze.

Chad Smith ma do czynienia z perkusją od najmłodszych lat. Zaczął grać w wieku siedmiu lat, a doświadczenie zyskiwał jako członek szkolnych, amatorskich zespołów. Pierwsze bardziej profesjonalne grupy pojawiły się w jego życiu w szkole średniej, wtedy też odkrył brzmienie funk i R&B. Smith postanowił przenieść się do Kalifornii i tam rozwijać swoje umiejętności. W 1988 roku wziął udział w przesłuchaniach na nowego perkusistę Red Hot Chili Peppers, które ostatecznie wygrał. Pierwszym albumem, nagranym z jego udziałem, został krążek Mother's Milk - od tamtej pory Chad jest jednym z filarów legendy funk rocka, a także artystą, który chętnie wspiera inne gwiazdy. Smith brał ostatnio udział w nagraniach najnowszych albumów m.in. Ozzy'ego Osbourne'a Iggy'ego Popa. 

Chad Smith zagrał dla garstki fanów!

Zespół jest teraz w trakcie światowej trasy koncertowej, na której gra stadionowe koncerty dla tysięcy fanów. Okazuje się jednak, że Chad nie ma zamiaru gwiazdorzyć! Red Hoci grają obecnie w Australli, a Chad postanowił udać się do jednego z lokalnych pubów w Melbourne. W pewnym momencie muzyk dołączył do grającego tego wieczoru na scenie Cherry Bar zespołu, by zagrać dwa covery AC/DC - If You Want Blood (You Got It)Up to My Neck in You. Co ciekawe, Chad dał występ przed publicznością, liczącą zaledwie 17 osób. Sprawdź wideo poniżej!

Red Hot Chili Peppers - 7 najlepszych piosenek z albumu “Unlimited Love”