Współzałożyciel i były basista Cradle of Filth nie żyje. Jon Kennedy miał 46 lat

i

Autor: Pixabay Zmarł były członek Cradle of Filth

Były basista Cradle of Filth nie żyje. Jon Kennedy miał 46 lat

2023-09-28 11:13

Wraz z końcem tygodnia, świat muzyki obiegły niezwykle przykre wieści. Zespół Cradle of Filth pożegnał kolejnego byłego członka. W sierpniu ubiegłego roku zmarł gitarzysta Stuart Anstis, teraz zaś Dani Filth oddał hołd byłemu basiście formacji, Jonowi Kennedy'emu. Muzyk zmarł nagle w wieku 46 lat.

Zespół Cradle of Filth został założony w Suffolk w 1991 roku. Formacja od samego początku oscyluje wokół brzmienia black metalowego, metalu gotyckiego, metalu symfonicznego, a wizerunek i teksty nawiązują do takich tematów, jak: literatura i poezja gotycka, mitologia i horrory. Choć debiutancki album grupy ukazał się w 1994 roku, to już rok po założeniu nagrała ona dwa dema: Invoking the Unclean Orgiastic Pleasures Foul. To właśnie na nich słychać grę pierwszego basisty zespołu, Jona Kennedy'ego. Był on członkiem Cradle of Filth w latach 1991-1992 i 1994-1995, brał on także udział w nagraniach pierwszej wersji albumu Dusk and Her Embrace. Wersja ta nie ujrzała jednak światła dziennego ze względu na spór z wytwórnią - zmieniło się to dopiero w 2016 roku, wraz z wydaniem kompilacji Dusk and Her Embrace: The Original Sin. 

Przedstawiciele shock rocka! Oni uczynili z koncertów pełne grozy widowiska!

Jon Kennedy nie żyje

Niestety, zespół Cradle of Filth zamieścił w swoich social mediach wpis, w którym potwierdził niezwykle przykre wieści o śmierci basisty. Zmarł on w wieku zaledwie 46 lat. Kennedy zyskał większą rozpoznawalność i uznanie na rynku jako współzałożyciel, lider i wokalista formacji Hecate Enthroned. Muzyk był członkiem grupy do 1998 roku i brał udział w nagraniach jej dwóch płyt. Przyczyna śmierci basisty nie jest znana.