Budują swoje instrumenty ze śmieci i promują ekologię. Potrzebujemy więcej tak kreatywnych ludzi

i

Autor: YouTube

Budują swoje instrumenty ze śmieci i promują ekologię. Potrzebujemy więcej tak kreatywnych ludzi

2023-04-17 14:53

Jest wiele sposobów na promowanie ważnych rzeczy. Szczególnie trudno jest mówić ludziom o sprawach, które wymagają od nich zmiany czegoś w dotychczasowych nawykach. Jednak ta ekipa pokazuje, że da się, tylko potrzebny jest dobry sposób, a nie od wczoraj wiadomo, że sztuka jest jednym z najlepszych.

Ileż to dyskusji już widzieliśmy, że by odpowiednio zabrzmieć trzeba mieć najdroższe instrumenty. Poważnie? No to jak wytłumaczyć zespół, który po swoje zamiast do sklepu chodzi na wysypisko? Nie, nie jest to poza i image, by pokazać jacy są zbuntowani. Po prostu postawili sobie za cel wykorzystywanie tego, co się da ponownie i pokazywania za pomocą muzyki jak bardzo możemy wiele zrobić, by zdjąć trochę ciężaru z planety. Ciężaru, który nota bene sami na nią wkładamy.

Latina Latas to coś znacznie więcej niż kolejny zespół. Sami o sobie piszą jako o grupie edukacyjno-artystycznej. Z jednej strony grają, nagrywają i pokazują ogromny kreatywny potencjał, a z drugiej dzielą się nim z uczestnikami swoich warsztatów. Nie chodzi w tym przedsięwzięciu o to byśmy tylko biernie podziwiali ich kreatywność, lecz by wpaść na warsztaty, rozejrzeć dookoła, co może się przydać, zbudować sobie instrumenty i zacząć grać. Przy okazji dowiemy się jak wiele rzeczy można ponownie wykorzystać.

Ekipa działa już w Kolumbii kilkanaście lat i występowała także poza jej granicami. Ma na swoim koncie koncerty w Meksyku, Francji oraz Hiszpanii. Zobaczcie i posłuchajcie jak brzmi ich muzyka.